Stonewall - organizacja walcząca w Anglii o prawa osób homoseksualnych opublikowała swój coroczny raport "Równość w miejscu pracy" (ang. Workplace Equality Index). Raport przedstawia 100 topowych firm zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego, które zasługują na miano "gay friendly".

Ernst&Young, który w rankingu na 2011 r. znalazł się na trzecim miejscu, przez cały rok ciężko pracował na pierwsze miejsce w rankingu 2012. Firma podjęła wiele inicjatyw dla środowisk homoseksualnych, włączając w to sponsoring Student Pride - popularnej organizacji studenckiej, zrzeszającej osoby o odmiennych poglądach i upodobaniach seksualnych. Duma E&Y jest utworzenie specjalnej sieci networkingowej dla gejów, lesbijek, osób biseksualnych oraz transseksualistów.

"Jesteśmy poruszeni i dumni będąc na pierwszym miejscu rankingu Stonewall 2012. Wierzymy, że stawianie na różnorodność jest nie tylko korzystne dla naszych pracowników, ale przyczynia się do rozwoju biznesu, w tym niezwykle konkurencyjnym świecie" - powiedziała Liz Bingham Partner Zarządzający w E&Y.

źródło: http://www.peoplemanagement.co.uk/pm/articles/2012/01/ernst-young-named-top-gay-friendly-employer.htm