Oczekiwania wobec e-learningu są wysokie. Szkolenia powinny być intuicyjne, aby każdy mógł w nich uczestniczyć, nie czując bariery technologicznej. Muszą być bogate w treść merytoryczną,
ale i wystarczająco interesujące, aby uczestnik został na dłużej. Uczył się dla przyjemności, a nie z przymusu.
- Trudno jest trwale przyciągnąć uwagę uczestnika w szkoleniach e-learningowych. Przecież to nie zajęcia z trenerem, który w chwili znużenia słuchaczy może opowiedzieć żart, czy anegdotę. Dlatego już na etapie przygotowywania szkoleń należy wziąć te wszystkie aspekty pod uwagę. Należy pamiętać, że szkolenia mają być przede wszystkim pomocne i inspirujące tak, aby osoba szkoląca się polubiła i zrozumiała przedstawiany temat – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Od kilku lat już nie tylko pracownicy korporacji mogą uczyć się on-line. Ten wygodny i efektywny sposób nauki dostępny jest również dla pracowników mikro, małych i średnich firmy.
W Akademii PARP każdy ma równe szanse w zdobywaniu wiedzy, bez żadnych kosztów, czy zbędnych formalności. Z tej szansy skorzystało już ponad 125 tys. osób. Portal szkoleniowy www.akademiaparp.gov.pl to szkolenia, gry strategiczne i decyzyjne, quizy oraz ćwiczenia. Brzmi zachęcająco, bo przecież nikt nie lubi czuć się znużony natłokiem wiedzy teoretycznej.

- W projekcie Akademia PARP wysokie oczekiwania przedsiębiorców wobec e-learningu realizujemy nie tylko poprzez lekcje przygotowywane przez ekspertów MSP, ale i wprowadzenie elementów humoru słownego i obrazkowego. W razie pytań uczestnicy mogą kontaktować się z opiekunami szkoleń, którzy dyżurują od poniedziałku do soboty, od 8.00 do 20.00. Udowodniliśmy, że szkolenia mogą być dobrą zabawą, a zdobyta wiedza faktycznie przydaje się na co dzień – dodaje
Aneta Grzyb-Hejduk.

W Akademii PARP prężnie działają też społeczności szkoleniowe. Absolwenci szkoleń - ambasadorowie społeczności, samodzielnie wybierają moduły, z których tworzą ścieżki szkoleniowe dla swoich znajomych czy współpracowników. Do społeczności mogą też dołączać inni uczestnicy Akademii PARP. Dzięki temu osoby zainteresowane tą samą tematyką uczą się wspólnie pod okiem ambasadora.

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajdują się 34 szkolenia e-learning w pięciu zakresach tematycznych: finansowo-prawnym, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)