Australia - wzrost ofert pracy znakiem wzrostu zatrudnienia
\

Liczba miejsc pracy oferowanych w całej Australii nieznacznie wzrosła w zeszłym miesiącu, jednak firmy pozostają nadal ostrożne w prezentowaniu swoich ogłoszeń w prasie.

Ostatni miesięczny raport ANZ pokazuje wzrost o 0,3 procent publikowanych w prasie i Internecie ofert pracy. Od początku roku ilość ofert pracy wzrosła o 6 procent.

Główny ekonomista ANZ Warren Hogan mówi, że popyt na pracę, stopniowo się poprawia. Nie nazwałby tego jeszcze silnym rynkiem pracy - jednak nastąpiła pewna poprawa. Zdaniem Hogana, może to świadczyć o tym, że gospodarka zaczyna powoli piąć się w górę.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy czytanie ogłoszeń w gazetach nie było popularne, jednak raport stwierdza, iż w tym obszarze nastąpiła zdecydowana poprawa.

Ilość oferty pracy publikowanych w gazecie jest wyższa w wielu stanach, szczególnie w Nowej Południowej Walii i Wiktorii. Raport przestrzega jednak, że tendencja nadal pozostaje dość słaba. Przykładem może być Australia Południowa, gdzie dane wskazują, że aktywność publikowanych ofert nadal pozostaje zróżnicowana.

Źródło: www.abc.net.au, stan z dnia 4 sierpnia 2014 r.

Data publikacji: 4 sierpnia 2014 r.