- Obecnie ku końcowi zmierza etap zatrudnienia ok. 1 800 pracowników stałych. Pierwsza faza naboru  obejmowała rekrutację na stanowiska tzw. team leaderów i polegała na zatrudnieniu osób, których rolą będzie przydzielanie zadań podlegającej każdemu z nich grupie 20 lub 30 pracowników magazynowych - powiedział Rafał Mróz, Project Manager w Adecco Poland. 

Obecny etap to zatrudnienie ok. 5 000 pracowników tymczasowych (ok. 2 100 osób w Poznaniu i 2 500 osób we Wrocławiu). Cały proces zakończy się w grudniu br., łącznym zatrudnieniem ok. 10 tys. osób w obu lokalizacjach.

Proces rekrutacji odbywać się będzie w większości drogą internetową. Aby złożyć swoją aplikację należy wejść na stronę www.adecco.pl - wpisać swoje podstawowe dane identyfikacyjne, a następnie odpowiedzieć na zestaw pytań. Cały proces trwa ok. 30 minut, ale można to zrobić nie wychodząc
z domu. Drugim i ostatnim etapem jest rozmowa telefoniczna. Jest to bardzo nowatorskie podejście do procesu rekrutacji, nie stosowane dotąd przez żadną inną firmę w Polsce.

Pracownicy tymczasowi będą zatrudnieni na pełny etat na umowę o pracę. W Poznaniu będą otrzymywać 13 pln brutto za godzinę - ok 2 200 PLN brutto miesięcznie + maks. 15% premii.
We Wrocławiu stawka godzinowa to 12,50 pln brutto czyli ok 2 100 PLN brutto miesięcznie + maks. 15% premii). Dodatkowo oferta zatrudnienia obejmuje bezpłatny transport z okolicznych miast (nawet 80 km od magazynu) i codzienny obiad za złotówkę dla każdego pracownika.

Zobacz także: Amazon rekrutuje 8,5 tys. pracowników do swoich centr w Polsce

Praca odbywać się będzie po 10 godzin dziennie, 4 dni w tygodniu w 2 systemach: niedziela-środa, środa-sobota (możliwe dodatkowe zmiany). Pracodawca przewiduje dwie zmiany – dzienna od 6 do 16.30 oraz nocną od 18 do 4.30 łącznie z przerwami.

Po okresie świątecznym ok. 2 000 pracowników z puli pracowników tymczasowych zostanie zatrudniona we Wrocławiu i Poznaniu na stałe.

Adecco Poland jest głównym dostawcą personelu dla Amazon. Specjalnie w tym celu uruchomił dedykowaną infolinię dla kandydatów pod nr. telefonu: 801 800 203. Można tam uzyskać wszelkie informacje i pomoc w aplikowaniu. W tym celu można także udać się bezpośrednio w do biur Adecco  w Poznaniu (ul. Towarowa), Wrocławiu (Kiełbaśnicza) i Świdnicy (Pułaskiego).