Bezpłatny e-book CBAM: od regulacji do odpowiedzialności - obowiązki dla firm w 2026 roku
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Co ma zrobić starosta, który wpisał do prowadzonego przez siebie rejestru podmiot zbierający odpady na podstawie nowej ustawy o odpadach?

Pytanie
Co ma zrobić starosta, który wpisał do prowadzonego przez siebie rejestru podmiot zbierający odpady na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r.
o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21) – dalej u.o.?
Starosta na skutek pojawiających się tuż po wejściu w życie nowej u.o. rożnych interpretacji przepisów wpisał podmiot zbierający odpady do rejestru prowadzonego przez ten organ.
Jakie w tej chwili powinien podjąć kroki, skoro zbierający zwolniony jest z tego obowiązku?

Polecamy książki biznesowe