Z profesjonalnej konsultacji w zakresie dietetyki można korzystać przez 12 godzin sześć dni w tygodniu.

Dietetyk może pomóc dobrać produkty w taki sposób, aby nie wchodziły w interakcje z przyjmowanymi lekami i stanowiły skuteczne wsparcie prowadzonej terapii. Może też pomóc nam ustalić menu, ale także zmienić dotychczasowe niewłaściwe przyzwyczajenia żywieniowe.

Resort zdrowia przypomina, że otyłość została uznana za jedną z groźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Wielu lekarzy docenia rolę diety w procesie wyzdrowienia, jednak w gabinetach lekarskich często brakuje czasu na udzielanie porad żywieniowych.

– Właściwa dieta i zdrowy styl życia są kluczowe w profilaktyce i leczeniu groźnych chorób – potwierdza prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz, dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia, przedstawiciel Polski do współpracy z WHO. – Dlatego też wspólne działanie lekarza z dietetykiem pozwoli na uzyskanie optymalnych rezultatów.

Walka z otyłością jest jednym z celów Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Program wspomaga różne inicjatywy prowadzące do zwiększenie świadomości Polaków na temat indywidualnych zachowań prozdrowotnych. Oczekuje się, że w wyniku prowadzonych działań wydłuży się średnia długość życia, poprawi ogólny stan zdrowia społeczeństwa oraz zmniejszy się liczba zgonów zależnych od stylu życia.

 [-DOKUMENT_HTML-]