Sprzęt wykorzystywany jest między do leczenia kamicy pęcherzyka żółciowego, a także ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego, przepuklin pachwinowych i brzusznych.

To już kolejna nowa aparatura, która trafiła do oddziału chirurgicznego skierniewickiego szpitala. W 2015 roku, także z dotacji urzędu marszałkowskiego, zakupiono kolumnę do zabiegów endoskopowych – urologicznych i ginekologicznych. 

Dzięki temu w skierniewickim szpitalu możliwe jest na przykład leczenie nowotworów pęcherza moczowego, wykonywane są operacje na gruczole krokowym (elektroresekcja) czy zabiegi dotyczące kamicy moczowodowej.

- Pacjenci ze Skierniewic i okolic nie muszą szukać specjalistycznej pomocy w odległych szpitalach, sprzęt jest wykorzystywany codziennie - mówi lekarz Maciej Rurarz, ordynator oddziału chirurgicznego WSZ w Skierniewicach.

 Szpital w Skierniewicach podlega samorządowi województwa łódzkiego. Placówka prowadzi 14 oddziałów (między innymi nefrologii ze stacją dializ, kardiologii, okulistyczny, laryngologiczny, obserwacyjno-zakaźny, geriatrii i SOR), zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne oraz zespół poradni specjalistycznych.

Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia zawarty na rok 2016 miał wartość prawie 52 mln zł.

Źródło: Szpital w Skierniewicach

Czytaj także: Sieć szpitali po poprawkach - czyli jakie zmiany znalazły się w nowej wersji projektu ustawy?>>>