PO o zdrowotnym programie wyborczym
Platforma Obywatelska przedstawiła nowy program wyborczy zatytułowany „Następny krok. Razem".
Dnia 10 września br. odbyła się Konwencja Programowa Platformy Obywatelskiej. Podczas spotkania, Minister Spraw Zagranicznych i wiceprzewodniczący PO Radosław Sikorski powiedział, że partia „da Polakom prawo wyboru, komu przekażą swoją składkę zdrowotną, wprowadzając konkurencję dla Narodowego Funduszu Zdrowia".
Dnia 10 września br. odbyła się Konwencja Programowa Platformy Obywatelskiej. Podczas spotkania, Minister Spraw Zagranicznych i wiceprzewodniczący PO Radosław Sikorski powiedział, że partia „da Polakom prawo wyboru, komu przekażą swoją składkę zdrowotną, wprowadzając konkurencję dla Narodowego Funduszu Zdrowia".
Jak wynika z programu, „PO od 2013 r. chce wprowadzić możliwość powstania konkurencyjnych wobec NFZ funduszy zdrowotnych kontraktujących usługi medyczne dla swoich pacjentów". Taka zmiana „stworzy motywację dla NFZ i innych publicznych i prywatnych funduszy do szukania świadczeniodawców najwyższej jakości usług, gwarantujących krótkie terminy i autentyczną troskę o pacjenta".
Jeśli chodzi o inne obietnice wyborcze PO, to są one następujące:
- zakończenie w 2014 r. prac nad pełną informatyzacją ochrony zdrowia;
- obniżenie dopłat pacjentów do leków (w 2012 r. pacjenci będą płacić mniej niż 30% ceny leku refundowanego);
- uchwalenie kompleksowej ustawy regulującej badania kliniczne (zapewnione będą pełna przejrzystość i bezpieczeństwo badań klinicznych w Polsce);
- wydłużenie refundacji zestawów infuzyjnych do 26. roku życia, co umożliwi młodzieży po 18. roku życia korzystanie z pompy insulinowej;
- doprowadzenie do uznania przez kraje Unii Europejskiej kwalifikacji polskich pielęgniarek bez konieczności odbywania dodatkowych studiów.
Więcej na ten temat na stronie internetowej MP Online.
Opracowanie: Agnieszka Sostenes-Brązert, RPE WKP
Źródło: www.mp.pl, 12 września 2011 r.
Data publikacji: 13 września 2011 r.
Jeśli chodzi o inne obietnice wyborcze PO, to są one następujące:
- zakończenie w 2014 r. prac nad pełną informatyzacją ochrony zdrowia;
- obniżenie dopłat pacjentów do leków (w 2012 r. pacjenci będą płacić mniej niż 30% ceny leku refundowanego);
- uchwalenie kompleksowej ustawy regulującej badania kliniczne (zapewnione będą pełna przejrzystość i bezpieczeństwo badań klinicznych w Polsce);
- wydłużenie refundacji zestawów infuzyjnych do 26. roku życia, co umożliwi młodzieży po 18. roku życia korzystanie z pompy insulinowej;
- doprowadzenie do uznania przez kraje Unii Europejskiej kwalifikacji polskich pielęgniarek bez konieczności odbywania dodatkowych studiów.
Więcej na ten temat na stronie internetowej MP Online.
Opracowanie: Agnieszka Sostenes-Brązert, RPE WKP
Źródło: www.mp.pl, 12 września 2011 r.
Data publikacji: 13 września 2011 r.





