- Apeluję do pracowników służby zdrowia, żeby nie odchodzili od pacjentów i o to, żebyśmy usiedli do stołu i porozmawiali - oświadczyła w niedzielę minister w Kancelarii Prezydenta RP Bogna Janke w Radiu Zet. 

Na pytanie, czy prezydent Andrzej Duda jest gotowy zorganizować takie spotkanie, odpowiedziała, że jako minister odpowiedzialna za dialog społeczny zaprasza na rozmowę w tej sprawie do Pałacu Prezydenckiego. - Usiądźmy przy jednym stole i porozmawiajmy o tym. Proszę usiądźmy, porozmawiajmy, ale miejmy na względzie to, że rząd nie ma fabryki pieniędzy, z której dosypuje każdemu, kto tylko wysunie żądania. Musimy się gdzieś spotkać po drodze - mówiła.

Czytaj w LEX: Zmiany w wynagrodzeniach pracowników podmiotów leczniczych od 1 lipca 2021 r. >

Ale zaapelowała, by medyczne grupy zawodowe, które zapowiadają protesty, brały pod uwagę to, że są określone możliwości. - Rząd zapowiada podwyżki i jest przedstawiona droga dojścia do tego, żeby tę sytuację w systemie ochrony zdrowia poprawić. Wydaje mi się, że warto usiąść i porozmawiać, ale proszę nie odchodźcie od pacjentów, bo to do niczego dobrego nie prowadzi - dodała.

Czytaj także: Młodzi lekarze nie chcą pracować po 300 godzin, a szpitalom brakuje kadr>>