Realizatorem programu będzie Mazowiecki Szpital Bródnowski.

Program skierowany jest do mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 18–40 lat w przypadku kobiet oraz 18-65 lat w przypadku mężczyzn. Będzie realizowany przez placówkę dwuetapowo. Skorzysta z niego około 120 par. Podczas pierwszego etapu prowadzona będzie szeroka akcja informacyjna oraz rekrutacja uczestników. Drugi etap zakłada działania edukacyjno-diagnostyczne.

Warunkami uczestnictwa w programie jest między innymi  stwierdzona niepłodność lub nieskuteczne, zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej, leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu oraz potwierdzenie płacenia podatków na terenie województwa mazowieckiego. Stan zdrowia pary powinien być potwierdzony dokumentacją medyczną. Zakwalifikowane do projektu pary będą objęte działaniami edukacyjnymi w obszarze  metody naprotechnologii, a także opieką lekarzy specjalistów z ginekologii i położnictwa, psychologa, dietetyka oraz instruktorów nauki systemu CrMs (Creighton Model FertilityCare System).Niepłodność jest narastającym problemem społecznym i zdrowotnym. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, u co czwartej pary w krajach rozwiniętych występują problemy z zajściem w ciążę.

Niepłodność dotyczy w równym stopniu zarówno mężczyzn (45 procent), jak i kobiet (45 procent). Przyczyn pozostałych 10 procent przypadków nie można ustalić. Szacuje się, że niepłodność w Polsce dotyczy 15–20 procent par, co przekłada się na około 1 mln związków. Jedynie około 20 procent niepłodnych par szuka pomocy u lekarzy.

Żródło: www.mazovia.pl

 [-OFERTA_HTML-]