Szkolenia online SPZOZ w nowej rzeczywistości: skuteczne narzędzia naprawcze po uchwale SN 16.07.2026 r., godz. 12:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Lekarze skazani za oszustwa

Lekarze z jednej z przeworskich niepublicznych przychodni fałszowali kartoteki pacjentów. Za wyłudzenie około 50 tys. zł z NFZ zostali skazani na kary więzienia w zawieszeniu.

Nieprawidłowości w NZOZ A-W-Med wykrył NFZ, który powiadomił prokuraturę.

- Śledztwo dotyczyło lat 2005-2006 i pracy ośmiu lekarzy. Lekarze wpisywali do kartotek pacjentów wizyty, które się nie odbyły. W innych przypadkach na konto NFZ wpisywane były wizyty, które odbyły się w ramach prywatnych praktyk. Były również przypadki wpisywania nieprawdziwych diagnoz i fałszywych skierowań do specjalistów. Za wszystko płacił NFZ - wyjaśnia Marian Haśko, zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej