Zgodnie z obowiązującą od dzisiaj ustawą z dnia 16 marca 2016 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją Szczytu Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie w 2016 roku (Dz. U. poz. 379), zamawiający udzielając zamówień związanych z organizacją szczytu, będzie musiał przestrzegać czterech zasad. 

Prezydent podpisał specustawę ws. organizacji szczytu NATO bez ustawy PZP >>>

Po pierwsze, będzie zobowiązany zamieszczać ogłoszenie o zamówieniu na swojej stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Po drugie, zamawiający "zapewnia przejrzystość postępowania i równe traktowanie podmiotów zainteresowanych wykonaniem zamówienia oraz uwzględnia okoliczności mogące mieć wpływ na jego udzielenie". Po trzecie, nie udostępnia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa i związanych z zamówieniem, jeżeli wykonawca zastrzegł, że nie mogą być udostępniane. Po czwarte, zamawiający "zamieszcza niezwłocznie" na swojej stronie BIP informację o udzieleniu zamówienia. Ma przy tym podać nazwę albo imię i nazwisko wykonawcy, z którym zawarł umowę, albo informację o nieudzieleniu zamówienia.

MON: organizacja szczytu NATO będzie wyłączona spod p.z.p. >>>

Zgodnie z ustawą zamawiający będzie miał także możliwość ograniczyć dostęp do informacji związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia, jeżeli będzie to uzasadnione względami bezpieczeństwa.

Ustawa będzie obowiązywać do 15 lipca 2016 r.

Źródło: www.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej z książki
Europejskie prawo zamówień publicznych. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł