Środki dla KGW mają być wykorzystane na finansowanie lokalnych wydarzeń promujących akcję szczepień. Wnioski należy składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Formuła tych wydarzeń jest otwarta, mogą one trwać od kilku godzin do kilku dni - podkreślił Dworczyk.

Budżet konkursu wynosi 74 mln zł, a źródłem finansowania jest Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.  Konkurs podzielony jest na cztery elementy. Udział w każdym z nich to szansa na pozyskanie dodatkowych środków na działalność KGW. Środki będą przydzielane w zależności od liczby zaszczepionych osób.

1. Festyn #SzczepimySię z KGW

Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają akcję promocyjną do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. KGW może otrzymać maks. 8 tys. zł na organizację wydarzenia promującego szczepienia przeciw COVID-19. Koło musi spełnić jedynie kilka warunków m.in. umożliwić zaszczepienia się uczestników oraz zapewnienie przyjęcia 2 dawki, a także poinformowanie o wydarzeniu w mediach społecznościowych lub lokalnych.

Budżet wynosi 40 mln zł, a pieniądze można zdobyć według zasady „kto pierwszy, ten lepszy” – do wyczerpania puli funduszy.

2. Premia za Szczepienia KGW

Warunkiem uzyskania premii jest min. 100 zaszczepionych osób po raz pierwszy. Koło Gospodyń Wiejskich otrzyma 15 zł – za osobę w wieku 60 lat lub mniej oraz 30 zł za osobę w wieku powyżej 60. roku życia.

Pieniądze można zdobyć według zasady „kto pierwszy ten lepszy” – do wyczerpania puli funduszy.

3. KGW na Medal #SzczepimySię

Koła Gospodyń Wiejskich mają szanse wygrać od tysiąca do nawet 100 tys. zł za zorganizowanie najlepszego wydarzenia wg. liczby zaszczepionych. Nagrody pieniężne przewidziane są dla 1000 wydarzeń, gdzie frekwencja osób, które przyjęły szczepionkę będzie najwyższa.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest min. 100 zaszczepionych osób.

4. Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW

Dodatkowe nagrody KGW mogą zdobyć za wykonanie najładniejszego zdjęcia. Zwycięzcy otrzymają nawet 25 tys. zł. Kolejne trzy najlepsze zdjęcia to szansa na 15 tys. zł. 5 tys. zł zdobędą KGW za zdjęcia w top 10, a po 1,5 tys. zł wygrają fotografię w top 100. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest min. 100 zaszczepionych osób.

Organizatorem konkursu jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Wkrótce wystartuje konkurs dla OSP

Rząd chce, aby w promocje szczepień włączyli się także strażacy ochotnicy. Liczy, że OSP zaangażuje się w m.in. w

•          dowóz pacjentów do punktów szczepień,

•          organizację szczepień w domu pacjenta,

•          przygotowanie własnych punktów szczepień COVID-19.

Coraz mniej chętnych do szczepienia - milion szczepionek zostało w magazynie

Konkurs #SzczepimySię z OSP będzie składał się z trzech elementów:

  1. Premia na Start
  2. Premia za Szczepienia OSP
  3. OSP na Medal #SzczepimySię

Dotychczas w ramach kampanii profrekwencyjnej rząd zorganizował konkurs z nagrodami dla gmin. Gmina z najwyższym odsetkiem zaszczepionych otrzyma 2 mln zł. Pierwszych 500 gmin, które zaszczepią 67 proc. mieszkańców, otrzyma po 100 tys. zł.