Opłaty targowej nie ewidencjonuje się na kasie rejestrującej
Pobierana przez spółkę opłata targowa stanowiąca należność Gminy nie jest objęta przepisami ustawy o podatku od towarów i usług i tym samym nie podlega obowiązkowi ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Spółka z tytułu poboru opłaty targowej na podstawie umowy zawartej z Urzędem Miasta działa w charakterze podatnika podatku od towarów i usług. Mimo, że wykonuje czynności poboru opłaty targowej w imieniu jednostki samorządu terytorialnego, sama nie wchodzi w skład administracji samorządowej, lecz prowadzi niezależną działalność gospodarczą.
Czytaj więcej>>>
Autor:




