To oznacza, że PGP będzie na razie kontynuowało doręczanie listów z i do sądów. Mimo, że obecną umowę zawarto na dwa lata, to jest opcja udzielenia zamówienia uzupełniającego do czasu rozstrzygnięcia nowego przetargu. A niewykluczone, że zawarcie nowego kontraktu opóźni się o kilka miesięcy. W piątek bowiem po raz szósty wydłużono termin otwarcia ofert tj. na 8 października.

Przyszłość korespondencji sądów i prokuratur nadal nie pewna >>>

Z kolei Centrum Zakupów dla Sądownictwa cały czas zmienia SIWZ. Głównie z powodu wyroku KIO z 15 czerwca 2015 r., w którym nakazano zamawiającemu doprecyzować część postanowień. CZdS chce bowiem uniknąć sytuacji, w której sądowa korespondencja trafi do niewłaściwych miejsc jak np. kioski RUCH. Dlatego w specyfikacji nowego przetargu znalazła się klauzula, że przesyłki mają być wydawane w miejscu „zapewniającym bezpieczeństwo tajemnicy korespondencji oraz powagę odbioru korespondencji sądowej”.

Spełnianie tych warunków będzie weryfikowane przed zawarciem umowy. Zgodnie z czerwcowym wyrokiem KIO zamawiający miał jednak doprecyzować sposób tej weryfikacji. Ale PGP uważa, że dokonane w specyfikacji zmiany są niewystarczające. Czy słusznie, zdecyduje Krajowa Izba Odwoławcza.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna