Głównym zadaniem Forum będzie wypracowanie norm postępowania, których nie można wyinterpretować z przepisów p.z.p. Całość procesu budowlanego - od wyboru podmiotów zaangażowanych w budowę po oddanie inwestycji do użytku jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu zamówienia. Eksperci mają także stworzyć, w nawiązaniu do oczekiwań branży, standard umowy budowlanej.

Jak wskazuje Rafał Bałdys, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa na łamach portalu "wnp.pl" dotychczas takie podmioty jak GDDKiA czy PKP PLK głównie markowały dialog. Politykę wobec wykonawców opracowuje resort infrastruktury, zaś najwięksi zamawiający muszą ją realizować. Prace Rady Ekspertów prowadzone w szerokim gronie przedstawicieli rządu oraz branży budowlanej dają nadzieję na opracowanie skutecznych rozwiązań.

MIB: potrzebny dialog między wykonawcami a zamawiającymi z branży kolejowej >>>

Realizacja inwestycji zależy w znacznej mierze od jej przygotowania przez zamawiającego. Istotne dla całości procesu budowlanego jest opracowanie odpowiedniej dokumentacji, zrównoważona umowa o zamówienie, partnerskie praktyki oraz komunikacja między stronami postępowania.

Źródło: www.wnp.pl

Dowiedz się więcej z książki
Europejskie prawo zamówień publicznych. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł