Poloczek oświadczył, że samorząd zabezpieczył w tegorocznym budżecie 3,7 mln zł na budowę skoczni. „Takie są procedury, że samorząd musi zabezpieczyć pełną kwotę, ale będziemy zabiegali o dofinansowanie inwestycji z budżetu marszałka śląskiego i ministerstwa sportu” – powiedział. Do końca stycznia zamierza m.in. przekazać wniosek o dofinansowanie do marszałka śląskiego, który zadeklarował 1 mln zł.

Wisła dysponuje już pozwoleniem na budowę, które wydało starostwo w Cieszynie.

W ramach inwestycji wyburzone zostaną istniejące obecnie, trzy małe, zdewastowane skocznie. W ich miejscu wzniesione zostaną nowe: K 17, K 23 i K 40, z podnoszonymi belkami startowymi i na nowo uformowanymi zeskokami, które otrzymają igelitową nawierzchnię. Powstanie też wieża sędziowska i oświetlenie.

Na nowych skoczniach szkolić się będą najmłodsi. „Na tych skoczniach uczyli się będą najmłodsi adepci skoków. Mamy też obiekt w Łabajowie i dużą skocznię w Malince. Są obiekty COS w sąsiednim Szczyrku Skalitem: K 95, K 70 i K 40. Szkolenie będzie kompleksowe, na każdym poziomie” – powiedział Poloczek.

Kompleks skoczni w centrum Wisły został wybudowany w 1962 roku, a zmodernizowany w 1997. Karierę sportową rozpoczynał na nich Adam Małysz. Najdalej skoczył tu Paweł Słowiok, który w lutym 2004 roku uzyskał odległość 46,5 m. W ostatnich latach skocznie były nieczynne. 

szf/ co/