Nazwę skwerowi rada miasta ma nadać na sesji w najbliższy czwartek. Z inicjatywą w tej sprawie wystąpili mieszkańcy, a poparło ją ponad 500 osób. W uzasadnieniu wskazali, że Ciechowski często był widywany w miejscu, któremu teraz ma patronować.

Pozytywne opinie w sprawie proponowanej nazwy wydały Zespół Nazewnictwa Miejskiego oraz komisja ds. nazewnictwa miejskiego w Radzie Warszawy.

Grzegorz Ciechowski - wokalista, keyboardzista, flecista, kompozytor, autor tekstów, producent - urodził się w 1957 r. w Tczewie. Debiutował w roku 1976 w roli flecisty zespołu Jazz Formation, półtora roku później trafił do Res Publiki Jana Castora, przekształconej w 1980 r. w Republikę.

Republika szybko zyskała status wielkiej gwiazdy polskiej sceny muzycznej nagrywając albumy "Nowe sytuacje" i "Nieustanne tango". Ciechowski był wokalistą i twórcą niemal całego repertuaru grupy.

W 1986 r. zdecydował się na rozpoczęcie kariery solowej, a tym samym rozwiązanie Republiki. W następnym roku zadebiutował jako solista albumem zatytułowanym "Obywatel G.C.".

W roku 1988 wydał album "Tak, tak!". Dwa utwory z tej płyty - "Tak... tak... to ja" i "Nie pytaj o Polskę" - stały się przebojami.

W 1990 roku reaktywowała się Republika, jednak nie udało się jej uzyskać popularności, jaką miała w latach 1982-85.

W październiku 1996 Ciechowski - tym razem jako Grzegorz z Ciechowa - wydał płytę "Oj DADAna" z polską muzyką ludową. To dokonanie przyniosło mu aż trzy Fryderyki (w kategoriach "album - muzyka tradycji i źródeł", "producent" i "aranżer"), a także Paszport "Polityki".

Ciechowski - przede wszystkim w roli producenta, choć również instrumentalisty - wziął udział w nagraniu albumów "Prawdziwa miłość" Atrakcyjnego Kazimierza i Cyganów, "Gemini" Kasi Kowalskiej, "Dziewczyny Szamana" Justyny Steczkowskiej i "Delfin" Krzysztofa Antkowiaka. Był też autorem tekstów piosenek Lady Pank ("Zostawcie Titanica", "Oglądamy film" i "Ratuj tylko mnie") oraz Justyny Steczkowskiej (pod pseudonimem Ewa Omernik).

Ostatnim dokonaniem Ciechowskiego była muzyka do filmu "Wiedźmin".

Zmarł 22 grudnia 2001 r.

W projekcie uchwały Rady Warszawy podkreślono, że choć od przedwczesnej śmierci muzyka minęło ponad 11 lat, jego utwory są wciąż żywe i słuchane przez kolejne pokolenia fanów.