- W oparciu o wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r. świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. – przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rodzice i opiekunowie, którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego, bo np. dziecko dopiero się urodziło, w każdej chwili mogą przystąpić do programu składając odpowiedni wniosek np. za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

Marlena Maląg przypomina, że od przyszłego roku funkcjonować będzie docelowy roczny okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja roku następnego. - By uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia. Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach – zapewnia minister.

Świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500 plus" przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Według szacunków resortu ze wsparcia może skorzystać ok. 6,8 mln dzieci

Czytaj też: Bon turystyczny - 500 zł na dziecko ma wesprzeć rodziny i branżę turystyczną  >