Podczas spotkania zespół Fundacji przedstawił działania z ostatnich 12 miesięcy, podsumowując wyniki i osiągnięcia, a także nadchodzące plany i wyzwania organizacji. Po ostatnim zebraniu do grona członków Rady FPC dołączyła firma Wolters Kluwer – związana z Fundacją od samego jej powstania. - Ogromnie cieszymy się z dołączenia Wolters Kluwer Polska do Rady Fundacji Powszechnego Czytania. Jesteśmy wdzięczni za ten wyraz docenienia naszych działań, a sami niezmiernie doceniamy fakt, że największe polskie wydawnictwo dostrzega konieczność wspólnej pracy na rzecz czytelnictwa, jako fundamentu demokracji, rozwoju gospodarczego i osobistego - mówi Maria Deskur, prezeska FPC. 

Jak zaznacza, w czasach rozwoju sztucznej inteligencji i komunikacji cyfrowej czytanie książek - poniekąd paradoksalnie - staje na nowo na wokandzie jako skuteczne i dostępne narzędzie budowania rezyliencji psychicznej i intelektualnej dziecka, obywatela i pracownika. - Coraz głośniej mówi się na świecie o tym, że dziecko, a następnie obywatel i pracownik mają „prawo do czytania” – bo bez kompetencji czytelniczych nie są w stanie dobrze funkcjonować we współczesnym świecie. Wolters Kluwer jest oczywiście doskonałym partnerem do promowania idei „prawa do czytania”. Bardzo cieszymy się na tę współpracę - podkreśla Maria Deskur. 

- Cieszymy się, że Wolters Kluwer Polska dołączyło do Rady Fundacji Powszechnego Czytania, tym bardziej, że już wcześniej wspieraliśmy inicjatywy Fundacji - mówi Alicja Pollesch, dyrektor strategiczna i członek zarządu, reprezentująca spółkę w Radzie. - Idea propagowania czytelnictwa jest nam niezwykle bliska. Ludzie, którzy czytają od dziecka, łatwiej się uczą, lepiej przyswajają informacje - także te fachowe, w dorosłym życiu. Pomimo nieuniknionego przyspieszenia transformacji cyfrowej, Wolters Kluwer nadal wydaje co roku bardzo wiele książek prawniczych. Starannie planujemy tematykę, zabiegamy o najlepszych autorów - zaznacza. 

Nowy skład rady 

Fundacja Powszechnego Czytania istnieje od blisko 6 lat.

Skład Rady Fundacji od ostatniego posiedzenia jest następujący: Włodzimierz Albin, Agnieszka Betlejewska (HarperCollins Polska), Mikołaj Burchard (CH Beck Sp. z o.o.), Grzegorz Czajka (Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.), Sonia Draga (Polska Izba Książki), Paweł Filar (Platon Dystrybucja Książek), Marcin Frąckiewicz (Motyle Książkowe), Marcin Garliński (Muza SA), Magdalena Hajduk-Dębowska (Karakter), Jadwiga Jędryas (Dwie Siostry Sp. z o.o.), Justyna Kardasz (Media Rodzina Sp. z o.o.), Agnieszka von Mallek (Nowa Era Sp. z o.o.), Anna Lubczyńska-Lafuente (PWN), Mikołaj Małaczyński (Legimi), Andrzej Mardyła (Aromat Słowa Sp. z o.o.), Artur Owczarek (Garmond Press SA), Alicja Pollesch (WoltersKluwer Polska), Aleksandra Ruszkowska (Grupa wydawnicza Relacja), Katarzyna Sienkiewicz-Kosik (Powergraph), Katarzyna Skalska (Wydawnictwo Zakamarki Sp. z o.o.), Anna Skowrońska (Wydawnictwo Muchomor), Małgorzata Skowrońska (Agora SA), Tomasz Szponder (Rebis Sp. z o.o.), Piotr Szwocha (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe), Bogdan Szymanik (Bosz), Monika Walendowska (Polarny Lis), Łukasz Wąwoźny (Drukarnia Sowa), Aleksandra Wójcicka (SIW Znak Sp. z o.o.), Anna Zdrojewska-Żywiecka.