Nagroda dla zwycięzcy konkursu "Książka prawnicza najbardziej przydatna w praktyce wymiaru sprawiedliwości w 2008 r.", zostanie wręczona podczas uroczystości w dniu 23 lutego 2010 r. o godz. 14.00 w Sądzie Najwyższym w Warszawie.
Jest to finał pierwszej edycji konkursu LexisNexis Polska oraz  redakcji "Przeglądu Sądowego", w którym oceniane są publikacje książkowe zgłoszone przez środowisko prawnicze.

Laureatem konkursu za książkę "Dostępność skargi kasacyjnej w procesie cywilnym", został Tadeusz Zembrzuski doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, asystent sędziego w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego.
Autor otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł, roczny dostęp do elektronicznego serwisu prawniczego LexisNexis oraz roczną prenumeratę "Przeglądu Sądowego".
Nagrodę wręczy Redaktor Naczelny Przeglądu Sądowego - profesor Tadeusz Ereciński.

Przegląd Sądowy jest najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem poświęconym prawnym zagadnieniom wymiaru sprawiedliwości, który już od ponad 60 lat przybliża najnowsze kierunki rozwoju oraz interpretacji polskiego prawa. Redaktorami naczelnymi pisma byli prawnicy o wielkim autorytecie i dorobku naukowym. Od 1991 roku stanowisko to obejmuje profesor prawa Tadeusz Ereciński, autor wielu publikacji naukowych, obecnie Prezes Sądu Najwyższego, kierujący pracami Izby Cywilnej.