W październiku 2012 r. międzynarodowa firma prawnicza Squire Sanders uruchomiła nowy oddział w Seulu, poszerzając swoje perspektywy rozwoju w Azji i Pacyfiku. Wcześniej, w okresie ostatnich 12 miesięcy kancelaria otworzyła biura w Perth i Singapurze, a także rozbudowała zespoły pracujące w Chinach. Obecnie w regionie Azji i Pacyfiku pracuje 124 prawników Squire Sanders.

Nowe biuro w Seulu zostało uruchomione po pozytywnym rozpatrzeniu przez koreańskie Ministerstwo Sprawiedliwości wniosku dotyczącego możliwości praktykowania prawa w Republice Korei. Oddział będzie specjalizować się w obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć, sporów sądowych i spraw dotyczących arbitrażu, jak również projektów infrastrukturalnych, spraw z zakresu własności intelektualnej, spraw dotyczących prawa konkurencji oraz sporów handlowych.

Oddział w Seulu zarządzany jest przez Joon Yong Kim, prawnika posiadającego uprawnienia do wykonywania zawodu w Stanach Zjednoczonych. W najbliższym czasie dołączy do niego partner w praktyce prawa spółek Edward Ghiyun Kim, który przeniesie się z biura Squire Sanders w Tokio. Edward Kim specjalizuje się w doradztwie prawnym dotyczącym transakcji przedsiębiorstw, fuzji i przejęć, finansowania projektów oraz spraw dotyczących prawa handlowego. W przyszłym roku zespół zostanie powiększony o innych prawników Squire Sanders, którzy obecnie ubiegają się o możliwość wykonywania zawodu w Korei i będą przenosić się do biura w Seulu. Nowe biuro zlokalizowane będzie w Ferrum Tower w Eulji-ro, w samym centrum dzielnicy biznesowej Seulu Gangbuk.

"Korea - ze swoją gospodarką silnie zorientowaną na eksport, napędzaną przez wielonarodowe konglomeraty działające w sektorach, w których nasi prawnicy mają znaczne doświadczenie, takich jak energetyka, projekty infrastrukturalne, motoryzacja, sektor stoczniowy, elektronika, finanse i papiery wartościowe, jest oczywistym rynkiem, na którym chcemy oferować usługi doradztwa prawnego" - powiedział James J. Maiwurm, globalny CEO Squire Sanders. "Bardzo przydatne dla pracy zespołu w Seulu będzie nasze długoletnie doświadczenie w reprezentowaniu wytwórców i firm handlowych w Azji".

Pracujący w Tokio, Pekinie i Los Angeles prawnicy Squire Sanders doradzają koreańskim spółkom różnej wielkości od blisko 30 lat. W gronie klientów kancelarii są koreańskie firmy działające w sektorze motoryzacyjnym, chemicznym, komunikacyjnym, budowlanym, energetycznym, elektronicznym i hutniczym. Prawnicy nowego oddziału w Seulu będą reprezentować spółki koreańskie na kluczowych rynkach w regionie Azji i Pacyfiku, w Stanach Zjednoczonych, w Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Europie, a także klientów globalnych w sprawach związanych z interesami w Korei.