Do egzaminu adwokackiego przystąpiło ok. 2200 osób, z czego ok. 1990 po odbyciu aplikacji oraz ok. 210 uprawnionych z innych powodów. Do egzaminu radcowskiego przystąpiło natomiast ok. 3680 osób, w tym ok. 3230 po odbyciu aplikacji oraz ok. 450 uprawnionych z innych tytułów. Wyniki tych egzaminów będą znane najwcześniej za miesiąc.
Egzaminy składają się z czterech części i trwają trzy dni. W dniu 11 marca zdający rozwiązywali zadanie z zakresu prawa karnego, w dniu 12 marca – zadanie z zakresu prawa cywilnego i w dniu 13 marca – zadania z zakresu prawa gospodarczego i administracyjnego. Zadania egzaminacyjne – jednakowe dla wszystkich zdających – przygotowane zostały przez zespoły, powołane przez Ministra Sprawiedliwości, w skład których wchodzą przedstawiciele Ministra Sprawiedliwości oraz przedstawiciele delegowani odpowiednio przez Naczelną Radę Adwokacką i Krajową Radę Radców Prawnych.
Egzaminy przeprowadzane będą przez 91 komisji egzaminacyjnych powołanych przez Ministra Sprawiedliwości, w tym 33 komisje egzaminacyjne do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego - mające siedziby w 13 miastach, a w odniesieniu do egzaminu radcowskiego - w 19 miastach przez 58 komisji egzaminacyjnych. W skład każdej z komisji egzaminacyjnych wchodzi 8 osób - 4 przedstawicieli Ministra Sprawiedliwości oraz 4 przedstawicieli samorządu zawodowego – odpowiednio adwokackiego lub radcowskiego.