Kandydaturę pochodzącej z Jarocina Pachciarz zarekomendował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz po tym, jak Donald Tusk odwołał ze stanowiska prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza. Teraz decyzję w sprawie powołania nowego prezesa Funduszu musi podjąć premier. Choć opinia Rady NFZ nie jest dla niego wiążąca, to wybór Agnieszki Pachciarz jest już niemal przesądzony.
Nowym szefem Narodowego Funduszu Zdrowia zostanie Agnieszka Pachciarz. Obecna wiceminister zdrowia Agnieszka Pachciarz w ministerstwie pracuje od marca. Z wykształcenia nie jest lekarzem, tylko radcą prawnym (pracowała w placówkach związanych z ochroną zdrowia).
Nim została wiceministrem, od 2005 roku była dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy, a od 2009 roku - prezesem zarządu Pleszewskiego Centrum Medycznego Spółki z o.o. Centrum medyczne w Pleszewie, którym kierowała, jest na liście najlepszych krajowych niepublicznych szpitali.
Agnieszka Pachciarz została wybrana z piętnastu osób ubiegających się o stanowisko prezesa NFZ w drodze konkursu.
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie medycznym.

Źródło: Głos Wielkopolski