W organizację obchodów aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Komornicza, a także Komenda Główna Straży Granicznej.
W ramach Tygodnia w Ośrodkach Pomocy na rzecz Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem udzielonych zostało 2761 porad prawnych i psychologicznych.
Działające w poszczególnych województwach Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przekazały informację dotyczącą podjętych przez nie działań, w ramach obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Np. w województwie dolnośląskim pełnione były dyżury całodobowo w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, który działa w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy „Akson” we Wrocławiu Dyżury specjalistów odbyły się również w Prokuraturze Rejonowej dla Wrocławia Psie Pole Zostało w tym województwie udzielonych 124 porad psychologicznych i prawnych. W województwie pomorskim zostało udzielonych najwięcej, bo 337 porad psychologicznych i prawnych.
Ministerstwo stwierdza, że dobrym rozwiązaniem okazało się włączenie w obchody przedstawicieli różnych zawodów, z którymi mają do czynienia pokrzywdzeni, w związku z popełnieniem na ich szkodę przestępstwa. Zgłaszane przez ofiary przestępstw problemy i pytania pozwolą na takie ukierunkowanie działań podejmowanych na ich rzecz przez ministerstwo sprawiedliwości, by pomoc była bardziej dostępna, kompletna i skuteczna.