Chodzi o negocjacje z poprzednim generalnym wykonawcą projektu słynnego luksusowego budynku mieszkalnego w Warszawie, firma INSO Sistemi Per Le Infrastructure Sociali S.P.A.
Amstar wraz z warszawskim deweloperem BBI Development S.A. nabył i zamierza ukończyć budowę tego prawie ukończonego budynku, który dzięki charakterystycznemu kształtowi żagla i położeniu w samym centrum Warszawy, stał się wizytówką stolicy.
Jak informuje kancelaria, umowa o generalne wykonawstwo przewiduje wznowienie prac w lutym 2015 r. i ich ukończenie w połowie 2016 roku.
Transakcją, w którą zaangażowane były biura Greenberg Traurig z Polski, Stanów Zjednoczonych i Włoch, kierował Eric Rosedale, przewodniczący Międzynarodowej Praktyki Nieruchomości Greenberg Traurig. Warszawskim, multidyscyplinarnym zespołem prawników specjalizujących się w negocjacjach, transakcjach nieruchomościowych oraz projektach dotyczących luksusowych budynków mieszkalnych, zaangażowanych przy tej transakcji kierował partner Andrzej Wysokiński oraz dwaj partnerzy lokalni Bartosz Clemenz i Robert Lis.
Złota 44, 52-piętrowy, luksusowy budynek mieszkalny, zaprojektowany przez znanego architekta polskiego pochodzenia Daniela Libeskinda, jest jedną z największych inwestycji mieszkaniowych w Europie.
Amstar, amerykański inwestor private equity działający na wielu międzynarodowych rynkach w branży nieruchomościowej. Złota 44 jest pierwszą inwestycją Amstar w Polsce.

Greenberg Traurig jest międzynarodową kancelarią prawną oferującą pełen zakres usług, zatrudniającą około 1750 prawników obsługujących klientów w 36 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. W Stanach Zjednoczonych.
Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. świadczy usługi prawne największym polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom i instytucjom w Europie Środkowej oraz poza nią. Warszawskie biuro to ponad 60 prawników.