Połączenie sił Eversheds i Sutherland to ważny krok w procesie budowania firmy o zasięgu globalnym, to również kolejny milowy krok w rozwoju jej polskiego biura, kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland. – Eversheds ma wypracowaną reputację w zakresie międzynarodowej obsługi klientów i naszą strategiczną ambicją jest zapewnienie najwyższej jakości oferowanych usług dla podmiotów potrzebujących doradztwa na całym świecie. Połączenie sił z Sutherland zapewni klientom obu firm taką właśnie globalną platformę – mówi Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Jak podkreśla Krzysztof Wierzbowski, połączenie obu firm daje wiele nowych szans i możliwości dla polskiego biura. Ruch ten pozwoli poszerzyć bazę klientów oraz wzmocnić szereg istotnych praktyk, w których firma Sutherland również się specjalizuje, takich jak: energetyka, prawo korporacyjne, podatki, usługi finansowe, w tym ubezpieczenia, własność intelektualna, postępowania sądowe i nieruchomości.

Eversheds Sutherland

– W efekcie połączenia sił Eversheds i Sutherland polskie biuro będzie mogło jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów zamierzających wejść na rynek amerykański, planujących transakcje lub prowadzących spory z firmami z USA. Powstanie nowego podmiotu jest również istotną informacją dla naszych dotychczasowych amerykańskich klientów, którzy stanowią znaczną część naszego portfolio – dodaje Krzysztof Wierzbowski.

Od 1 lutego 2017 r. strona internetowa kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland dostępna jest pod adresem eversheds-sutherland.pl

Eversheds istnieje od ponad 25 lat i należy do grona wiodących firm prawniczych na świecie. Przed połączeniem z Sutherland firma miała ponad 50 biur w Europie, Azji i Afryce. Amerykańska kancelaria Sutherland powstała w 1924 roku i posiadała sześć biur w USA oraz dwa w Europie. Do grona jej klientów należy ponad połowa firm sklasyfikowanych w amerykańskim rankingu Fortune 100.