Dr hab. Konrad Zacharzewski jest adwokatem z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie prawnym dla instytucji rynku kapitałowego. Zakładał towarzystwo funduszy inwestycyjnych i opracował komplet procedur korporacyjnych, a także projektował emisje certyfikatów inwestycyjnych. Pracując na rzecz wyspecjalizowanego domu maklerskiego, opracował komplet procedur korporacyjnych oraz regulacji wewnętrznych. Jego dotychczasowe doświadczenia w doradztwie dla instytucji rynku kapitałowego koncentrują się również wokół takich zagadnień, jak zarządzanie aktywami, ład korporacyjny, AML, KYC,  outsourcing oraz compliance.

Konrad Zacharzewski

Jest liderem w doradztwie prawnym dotyczącym walut cyfrowych oraz technologii rozproszonego rejestru (blockchain). Ma na swoim koncie dwie pionierskie w skali kraju publikacje naukowe, stanowiące podstawę prac legislacyjnych w ww. obszarze. Świadczył usługi dla podmiotów związanych z obrotem bitcoinami. Obecnie uczestniczy w koordynowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji pracach koncepcyjnych poświęconych usytuowaniu kryptowalut w systemie prawa polskiego oraz w polskiej gospodarce i w życiu publicznym. W dziedzinie bankowej skupia się m.in. na kwestiach odszkodowawczej odpowiedzialności banku, pracował również przy sprawach tzw. toksycznych opcji.  

Dr hab. Konrad Zacharzewski łączy praktykę prawniczą z pracą naukową na stanowisku adiunkta w Katedrze Prawa Cywilnego i Bankowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

– Miło mi bardzo powitać profesora Konrada Zacharzewskiego w naszym zespole. Jest on najwyższej rangi specjalistą w dziedzinie prawa rynku kapitałowego i walut cyfrowych. Jako kancelaria od lat doradzamy przy innowacyjnych projektach z wykorzystaniem najnowszych technologii, dlatego cieszymy się, że dzięki wyjątkowemu doświadczeniu profesora w szeroko rozumianej branży fintech będziemy mogli znacznie poszerzyć naszą ofertę w tym obszarze – mówi Ewa Szlachetka, szef zespołu bankowości i finansów w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland.

– To już kolejny specjalista z doświadczeniem w pracy dla sektora finansowego, jaki dołączy do Wierzbowski Eversheds Sutherland w najbliższym czasie. Również 1 czerwca zespół Ryzyka Regulacyjnego i Compliance wzmocni dr Łukasz Cichy, ekspert w zakresie Governance Risk Compliance, który doradzać będzie instytucjom finansowym m.in. we wdrożeniu wymogów regulacyjnych w obszarze szeroko rozumianego zarządzania, w szczególności odnośnie Rekomendacji H i Rekomendacji Z. Jestem przekonana, że pozyskanie tak doświadczonych specjalistów będzie stanowiło ogromne wsparcie dla klientów w obliczu nadchodzących wyzwań dla branży usług finansowych - dodaje Ewa Szlachetka.

Spółki Skarbu Państwa na rynku kapitałowym
Redakcja naukowa: Andrzej Kidyba i Marek Michalski
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł