Bartosz Balewski pochodzi z Międzyzdrojów, obecnie mieszka, studiuje i pracuje w Warszawie jako Prezes ELSA Poland. Swoją aktywną działalność w Stowarzyszeniu rozpoczął już jako student I roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Jak sam stwierdza, studiowanie prawa dało mu możliwość przystąpienia do ELSA. Przyczynił się nie tylko do rozwoju Grupy Lokalnej w Szczecinie, ale także do rozwoju całej Organizacji. Swoją aktywną postawę w Zarządzie Krajowym prezentował początkowo jako Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi, a od niespełna dwóch lat, realizuje się w nim jako Prezes ELSA Poland.
International Council Meeting jest międzynarodowym, tygodniowym zjazdem, podczas którego gromadzą się przedstawiciele wszystkich krajów należących do ELSA. W czasie tego spotkania przeprowadzane są szkolenia, treningi, a podczas przewidzianych w trakcie zjazdu Obrad Plenarnych, uchwalane są m.in. zmiany związane ze statutową działalnością Organizacji. ICM organizowany jest dwa razy w roku, w trakcie jednego z nich, wybierana jest najwyższa władza Stowarzyszenia – Zarząd Międzynarodowy, który swój urząd obejmuje na cały rok, a swoją działalność realizuje w Brukseli – siedzibie ELSA. W składzie nowego Zarządu Międzynarodowego, na którego czele stanął Bartosz znaleźli się przedstawiciele: Estonii, Finlandii, Montenegro, Portugalii i Włoch. Jego kadencja rozpocznie się 1 sierpnia 2012r., a zakończy 31 lipca 2013r.
Wybór Bartosza na Prezesa największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów prawa na świecie jest nie tylko wielkim sukcesem, ale przede wszystkim, początkiem ciężkiej pracy. Nadchodzący rok będzie kluczowym dla najbliższej przyszłości ELSA International między innymi ze względu na fakt zakończenia programu strategicznych założeń do 2013r. i ich ewaluacji, ale jednocześnie wprowadzenia kolejnych, które ukierunkują działalność Stowarzyszenia na najbliższych pięć lat. Do najważniejszych zadań Prezesa ELSA International należą głównie: udział w organizacji największego projektu Stowarzyszenia ELSA Moot Court Competition, którego celem jest rozwinięcie zawodowych umiejętności u studentów prawa, współpraca z Radą Europy (m.in. przy organizacji międzynarodowego konkursu dot. praw człowieka – Human Rights Moot Court Competition); współpraca z największymi instytucjami i organizacjami studenckimi, m.in. z ALSA (Asian Law Students’ Association). Ponadto, do obowiązków Prezesa należy także utrzymywanie kontaktu i partnerskie działanie z grupą Alumnów Stowarzyszenia – ELSA Lawyers Society (ELS), reprezentowanie Organizacji na zewnątrz, kierowanie jej działalnością w sposób rozwojowy dla wszystkich jej Członków.
Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA ma wymiar międzynarodowy nie tylko ze względu na fakt, że skupia w sobie aż 42 kraje członkowskie, ale przede wszystkim przez to, że pozwala studentom i młodym prawnikom poznać zasady kooperacji i działania na arenie kontynentalnej, co gwarantuje możliwość poznania mechanizmów działania legalnych systemów prawa na świecie. Zarząd ELSA International na czele z Prezesem stanowi reprezentację studentów prawa w całej Europie, dlatego bycie jego członkiem jest nie tylko swoistym zaszczytem, ale głównie, ogromną odpowiedzialnością. Przy tak ambitnych i honorowych zadaniach kluczowe są: pasja i przede wszystkim – ludzie. Jednak jak potwierdza Bartosz Balewski Prezes ELSA International 2012/2013: Nic nie daje takiej satysfakcji jak praca z nimi i dla nich.
Sukces Bartosza jest jednocześnie wielkim osiągnięciem ELSA Poland, która stanowi jedną z największych i najprężniej działających Grup Narodowych w całym Stowarzyszeniu. Dzięki wielu aktywnym i zaangażowanym Członkom w Polsce, sprawnej pracy Zarządu Krajowego, ELSA Poland  przez ostatni czas miała ogromny udział w działalności i osiągnięciach Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa w całej Europie  – stwierdza Niousha Nademi Prezes ELSA International 2011/2012.

Zródło: ELSA Polska