Usługa wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego jest dostępna na Portalu Podatkowym resortu finansów. Z PFR PIT-37 mogą skorzystać zarówno osoby, które rozliczają się indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem oraz rodzice samotnie wychowujący dzieci. Natomiast PFR PIT-38 jest przeznaczony dla osób, które rozliczają przychody z kapitałów pieniężnych i składają zeznanie indywidualnie.

Dzięki PFR nie musimy sami wypełniać swojego zeznania podatkowego danymi z PIT-ów, które otrzymaliśmy od płatników. Na Portalu Podatkowym znajdziemy swój roczny PIT-37 z danymi wprowadzonymi już przez urząd skarbowy. Po pobraniu PFR pozostaje nam tylko zweryfikować zawarte w nim dane, uzupełnić o ulgi i odliczenia, jeśli z nich korzystamy, oraz przekazać 1 proc. na wybraną organizację pożytku publicznego (OPP), podpisać i wysłać

Po prawidłowym wysłaniu zeznania podatnik otrzyma informację na podany przez siebie adres e-mail, na który zostanie wysłany kod, który jest niezbędny do sprawdzenia statusu przetworzenia przesłanego zeznania. Potwierdzeniem złożenia rozliczenia rocznego jest wyłącznie Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które stanowi dowód poprawnego złożenia zeznania w formie elektronicznej.

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
Vademecum Głównego Księgowego
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów