Tylko w pierwszym miesiącu jej trwania, tj. w październiku 2015 r., zarejestrowano blisko 17 mln paragonów. Dzienny rekord – ok. 2,5 mln dowodów zakupu – padł 31 października. Najwięcej paragonów zarejestrowali natomiast uczestnicy z województwa mazowieckiego.

Główną nagrodą w Narodowej Loterii Paragonowej są losowane co miesiąc samochody Opel Astra i sprzęt elektroniczny – laptopy Lenovo i iPady Air2. Co kwartał, spośród paragonów pobranych i zarejestrowanych za usługi realizowane w wybranych branżach specjalnych, losowany jest też Opel Insignia.

Do loterii można zgłosić każdy paragon fiskalny za towar lub usługę o wartości min. 10 zł brutto. Wystarczy mieć skończone 18 lat i zarejestrować swoje paragony w miesiącu zakupu. Paragony z wybranych branż („specjalnych") zmieniają się co kwartał. Obecnie, do końca września, są to restauracje i inne placówki gastronomiczne oraz przygotowanie i podawanie napojów.

Przez całe wakacje Narodowa Loteria Paragonowa towarzyszy Polakom na trasie koncertowej „Lata z Radiem" Polskiego Radia. W letnie weekendy odwiedzi łącznie 10 miast w całym kraju. Na uczestników czekają liczne atrakcje oraz możliwość rejestracji paragonów. Do tej pory gościła już  w Solcu Kujawskim, Inowrocławiu, Miastku i Rabce-Zdroju. Odwiedzi jeszcze Kalisz (6.08.), Stegnę (7.08), Stalową Wolę (14.08), Augustów (20.08.), Grajewo (21.08) i Otwock (28.08).