Grupa działała od sierpnia do października 2016 roku. W ten sposób doprowadzili oni do uszczuplenia wartości podatku akcyzowego w łącznej kwocie 890 tysięcy złotych. 19.09.2017 roku zatrzymano 2 osoby - Mariusza B. oraz Dawida B. Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one kierowania, od 1.08. do 31.10.2016 roku w Zielonej Górze, Gubinie, Krośnie Odrzańskim, Krzeczowicach i Przemyślu, zorganizowaną grupą przestępczą mającą na celu popełnianie przestępstw skarbowych w zakresie unikania i zaniżania należności podatkowych. Prokurator zarzucił im również oszustwa w związku z zaniżaniem wartości pojazdów, uszczupleniem należności w podatku akcyzowym w kwocie 890 tysięcy złotych, a także oszustwa na szkodę osób fizycznych i prawnych, którzy ostatecznie nabyli te pojazdy, na łączną kwotę 838 tysięcy 551 złotych.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec obu podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosków prokuratora i tymczasowo aresztował podejrzanych.
W trakcie czynności przeszukania na posesji w jednej z miejscowości  zabezpieczono kwotę 1 miliona 967 tysięcy złotych.
Wcześniej, od maja do sierpnia 2017 roku, dokonano zatrzymania pięciu osób, którym prokurator ogłosił zarzuty. Wobec tych podejrzanych zastosowano nieizolacyjne środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju i dozoru Policji. Czynności w tej sprawie wykonuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
Vademecum Głównego Księgowego
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów