Podobnie jak w przypadku rosnącej z roku na rok liczby przesyłanych elektronicznie deklaracji podatkowych, pokazuje to, że Polacy chętnie wykorzystają nowoczesne i przyjazne rozwiązania. Aplikacja umożliwia oddawanie zgłoszeń bez ręcznego wpisywania danych z paragonów. To zatem najszybszy i najłatwiejszy sposób rejestracji paragonów w popularnej akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów.

Aplikacja automatycznie sczytuje z paragonu takie dane jak numer identyfikacji podatkowej (NIP) podatnika, który go wystawił, numer kasy fiskalnej, datę oraz kwotę. Umożliwia również wpisanie i zapamiętanie adresu e-mail i numeru telefonu uczestnika, co powoduje przepisanie tych danych do formularza zgłoszeniowego loterii. Co ważne, narzędzie nie zbiera żadnych danych ani zdjęć paragonów. Aplikacja jest dostępna w dwóch najpopularniejszych systemach operacyjnych: Android i iOS.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub Appstore, jej ikoną jest logo loterii. Link do pobrania jest dostępny również na stronie Narodowej Loterii Paragonowej.