Kapituła rankingu przyznała wyróżnienia za prestiżowe sukcesy w trzech kategoriach: transakcji, wygranych przed sądami w dziedzinie poszczególnych podatków: PIT, CIT, VAT, akcyzy, podatku od nieruchomości oraz ogólnego prawa podatkowego oraz innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które pomagają przedsiębiorcom w wywiązywaniu się z obowiązków podatkowych, w tym nowego dla wielu raportowania danych. Przyznano też nagrody firmom, które obsługują największą liczbę spółek giełdowych (wygrała KPMG i  wyróżnienie za edukację podatkową dla firmy PwC, która przygotowała najwięcej interesujących raportów o tematyce podatkowej.

Jeżeli chodzi o indywidualne wyróżnienia , to w podatku VAT za najlepszych ekspertów uznani zostali: Jerzy Martini (Martini i Wspólnicy) i Roman Namysłowski (Crido Taxand). Rekomendacje uzyskali: Paweł Fałkowski (FL Tax) i Tomasz Michalik (MDDP). W akcyzie. najlepszym ekspertem wybrany został Krzysztof Rutkowski (KDCP), a rekomendację otrzymał Szymon Parulski (Parulski i Wspólnicy). Najlepszymi specjalistami w PIT zostali: Adam Allen (Thedy & Partners) i Andrzej Marczak (KPMG), wyróżnienie otrzymał Jacek Bajson (PATH). W CIT nie wyłoniono lidera, a wyróżnieni zostali: Marek Kolibski (KNDP), Rafał Kowalski (BDO) i Łukasz Kupryjańczyk (Thedy & Partners).

W postępowaniach podatkowych najlepszy jest Andrzej Puncewicz (Crido Taxand), a rekomendację otrzymał Lesław Mazur (Thedy & Partners). W dziedzinie międzynarodowego prawa podatkowego. liderem został Kamil Lewandowski (FL Tax), wiceliderem Michał Thedy (Thedy & Partners), a rekomendację otrzymali: Marcin Jamroży (Roedl, Majchrowicz-Bączyk) i Rafał Ciołek (KPMG). Bezkonkurencyjny w podatku od nieruchomości okazał się Michał Nielepkowicz (Nielepkowicz i Partnerzy), a w dziedzinie cen transferowych najlepsza okazała się Ewelina Stamblewska-Urbaniak (Crido Taxand), rekomendację otrzymał Grzegorz Młynarczyk (Sendero).