Podnoszenie kwalifikacji - do 31 marca trzeba dokonać wpisu w mDoradcy!
Doradca podatkowy uczestniczący w formach kształcenia organizowanych przez inne podmioty niż organy lub jednostki organizacyjne Krajowej Izby Doradców Podatkowych, zobowiązany jest niezwłocznie, ale nie później niż do 31 marca roku następnego, dokonać wpisu w panelu mDoradca.
Jednocześnie z wpisem do mDoradcy należy przesłać uwierzytelnione przez siebie kopie potwierdzeń uczestnictwa w formach kształcenia do właściwego regionalnego oddziału KIDP. Dokumentem potwierdzającym uczestnictwo w dopuszczalnych formach kształcenia są zaświadczenia, certyfikaty, dyplomy ukończenia, faktury itp. zawierające określenie formy kształcenia oraz ilości godzin.
Z obowiązku dokonania wpisu do mDoradcy i przesyłania potwierdzeń są zwolnieni doradcy podatkowi uczestniczący w szkoleniach i innych formach podnoszenia kwalifikacji organizowanych przez organy lub jednostki organizacyjne Krajowej Izby Doradców Podatkowych – za rejestrowanie właściwej liczby punktów uzyskanych przez doradców podatkowych uczestniczących w formach kształcenia organizowanych przez KIDP odpowiadają jej organy i jednostki.


