Marcin Matyka jest adwokatem i doradcą podatkowym z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Przed dołączeniem do zespołu warszawskiego biura, mecenas Matyka był partnerem w kancelarii DLA Piper, w której kierował polską praktyką podatkową.

Jego działalność koncentruje się na pomaganiu klientom w ich strategicznych i kompleksowych projektach dotyczących podatków, w tym w szczególności w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego, międzynarodowego prawa podatkowego oraz postępowań podatkowych. Mecenas Matyka wspiera również klientów w kwestiach prawnych dotyczących, m.in. spraw karnych skarbowych, partnerstwa publiczno-prawnego (PPP) oraz zamówień publicznych.

"W swojej praktyce zawodowej koncentruję się głównie na sektorze energetycznym, instytucjach finansowych i sektorze farmaceutycznym, co doskonale współgra z obszarami specjalizacji kancelarii Norton Rose Fulbright. Bardzo się cieszę, iż wraz z moim zespołem będę mógł przyczynić się do rozszerzenia zakresu usług oferowanych przez biuro w Warszawie" – mówi mecenas.

W ramach zespołu tworzonego przez Marcina Matykę, pracę w kancelarii rozpoczęli już Monika Poteraj, ekonomista i doradca podatkowy, Grzegorz Goleń, prawnik i doradca podatkowy oraz Anna Łaszczuk aplikant adwokacki. Wkrótce do zespołu dołączą kolejni wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści w dziedzinie prawa podatkowego.

"Z radością witamy Marcina Matykę i jego zespół w naszej kancelarii. Jest to niezwykle budujące, gdy do zespołu dołączają profesjonaliści nie tylko wyróżniani przez znaczące instytucje i organizacje międzynarodowe, ale przede wszystkim cieszący się ogromnym uznaniem klientów, na rzecz których pracują" – przyznał Piotr Strawa, partner zarządzający warszawskiego biura Norton Rose Fulbright.

Jak podkreśla Dominic Stuttaford, szef praktyki podatkowej Norton Rose Fulbright w Europie, na Bliskim Wschodzie, Azji oraz Brazylii, praktyka podatkowa Norton Rose Fulbright w Europie powiększyła się w okresie ostatniego roku, a posiadana przez Marcina Matykę wiedza w zakresie międzynarodowych kwestii podatkowych uzupełnia ofertę kancelarii skierowaną do międzynarodowych klientów.

W ramach praktyki doradztwa podatkowego w biurach Norton Rose Fulbright na świecie pracuje obecnie ponad 50 partnerów. Zespół świadczy wszechstronne doradztwo dotyczące kwestii podatkowych związanych z prowadzoną przez klientów działalnością, międzynarodowego prawa podatkowego, a także skomplikowanych transakcji o dużej wartości oraz złożonej strukturze, obejmujących wiele sektorów i jurysdykcji.

Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o doradztwie podatkowym. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł