Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego i promować uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami. Dlatego nagradzamy tych, którzy zachowują się odpowiedzialnie i biorą paragony lub proszą o nie w sytuacji, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza.

Przypominamy, że nagroda główna w loterii to Opel Astra, która losowana jest co miesiąc. Natomiast przedsiębiorcy, którzy wydali szczęśliwe paragony zwycięzcom, otrzymują multimedialny tablet iPad Air 2. Dodatkowo, tak jak w jutrzejszym losowaniu, wartościowy sprzęt elektroniczny – nowoczesne notebooki i iPady – każdego miesiąca trafiają do kolejnych jedenastu uczestników loterii. Warto też pamiętać, że co kwartał losowana jest nagroda specjalna, czyli Opla Insignię, spośród paragonów z tzw. branż premiowanych (w II kwartale 2016 r. to „konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych"). Wylosowano już 2 Insignie, kolejne losowanie odbędzie się 18 lipca.

Wyniki losowania będą dostępne na stronie loteriaparagonowa.gov.pl/wyniki ok. godz. 17. Losowanie będzie można także obejrzeć na kanale YouTube loterii.

Aby wziąć w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie Narodowej Loterii Paragonowej. Do 28 kwietnia br. Polacy zarejestrowali ponad 81 milionów paragonów.