- Przemawiają do wyobraźni. Są odważne. Uczniowie bardzo się przy nich napracowali - mówi dyrektor szkoły: - Zdjąłem po interwencji wójta Pabianic.
Wystawa była częścią unijnego projektu t "Równa szkoła, bez dyskryminacji i przemocy". W Piątkowisku zgłosiło się 60 gimnazjalistów, którzy zadeklarowali chęć przygotowania wystawy dotyczącej tolerancji wobec odmienności religijnych oraz seksualnych. I to właśnie drugi etap projektu wzbudził tyle kontrowersji - uczniowie przygotowali plakaty, na których znalazły się m.in. zdjęcia z gejowskiego ślubu, tulący się mężczyźni, całujący się żołnierze oraz zdjęcie Jodie Foster z partnerką i  fragment Deklaracji Praw Człowieka: "Każdy człowiek ma prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania".

Konserwatywni politycy protestują przeciwko podręcznikowi o homofobii>>

Wystawa nie spodobała się działaczom prawicy. "Homoseksualizmowi w szkołach mówimy STOP!!! Walka trwa!" - piszą na Facebooku narodowcy z Pabianic.
- Dostaliśmy sygnał od radnych, że treści na wystawie nie spodobały się przedstawicielom Organizacji Narodowo-Demokratycznej z Pabianic. Zarzucali, że to propagowanie homoseksualizmu, że wystawę oglądają też uczniowie podstawówki, którzy uczą się w tym samym budynku. Odwiedziliśmy szkołę, ale to nie było ostre żądanie usunięcia plakatów. - tłumaczą urzędnicy. Więcej>>

Oświatowa "S" interweniuje w obronie nauczycielki posądzanej o homofobię>>