Ministerstwo zachęca nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do korzystania podczas zajęć z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień:

We współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwem Zdrowia opracowano także plakaty informacyjne. Plakaty zawierają kody QR, które odsyłają do ważnych informacji o szczepieniach przeciw COVID-19. Rozwiązanie to ułatwi rodzicom i uczniom zapoznanie się z materiałami.

Czytaj także: Dziecko może poprosić sąd o zgodę na szczepienie, ale nie zawsze skutecznie >>
 

Szczepienie przeciw COVID-19 – dawka przypominająca 

MEiN przypomina, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r. 

Szczegółowe informacje w sprawie szczepień na grypę>>
Dodatkowe informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19>>