- Wynagrodzenie zasadnicze jest tylko częścią całkowitego wynagrodzenia nauczycieli i stanowi dla nauczyciela stażysty 83 proc. wynagrodzenia średniego, dla kontraktowego 77 proc., mianowanego 68 proc., dyplomowanego 62 proc.  - zapewnia wiceminister edukacji Maciej Kopeć. MEN w komunikatach prasowych tłumaczy też, że od kwietnia 2018 roku rozpoczęło wprowadzanie planu podwyższenia wynagrodzeń nauczycieli o ok. 15,8 proc.

 

Podwyżka dla nauczycieli to ok. 145 zł>>

 

 


 

Związkowcy przeciwko

We wtorek odbędzie się kolejna tura rozmów w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Na wniosek prezesa ZNP zostały zwołane negocjacje płacowe z udziałem minister edukacji i partnerów społecznych w ramach zespołu ds. usług publicznych Rady Dialogu Społecznego.

 

- Jeśli pod słowem "godnie" mieści się to, co dziś pani minister przedstawiła, to jest to nie do przyjęcia – ocenia wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baszczyński. Związkowcy żądają zwiększenia kwoty bazowej służącej do wyliczania średnich wynagrodzeń pedagogów - wzrost ma wynieść do 3900 zł. - Ponieważ w czwartek odbędzie się kolejna tura rozmów, jak rozumiem, pani minister, która podobno ma pełnomocnictwo premiera, bo taką informację otrzymaliśmy, odniesie się do tego, co dziś przedstawiliśmy - podkreślał Krzysztof Baszczyński.

 

Jak prawidłowo wypłacić nauczycielom pensję?>>

Jak naliczyć pensję nauczycielowi oddelegowanemu do pracy w związkach zawodowych?