- Żądamy wyjaśnień od prezydenta Warszawy w zakresie faktu udzielenia patronatu temu wydarzeniu. Żądamy wyjaśnień, czy miasto było poinformowane o towarzyszących okolicznościach związanych z promocją pewnych zachowań seksualnych na terenie szkoły publicznej" - powiedział we wtorek Kaleta.


O zażądaniu od prezydenta wyjaśnień poinformował we wtorek radny PiS Sebastian Kaleta. - Spełniają się te wątpliwości, o których mówiliśmy od początku, tzn. bokiem wprowadza się pewne treści, które mogą być odbierane jako próba seksualizacji. Deklaracja LGBT i sposób jej realizacji spełnia te najczarniejsze scenariusze o których mówiliśmy - powiedział radny.

- Po funkcjonowaniu szkoły została udostępniona przestrzeń. My tutaj nie dyskryminujemy. Jeżeli ktoś chce robić tego typu imprezy, ma do tego absolutne prawo. Co więcej, wszelkiego rodzaju sportowym imprezom bardzo często udzielamy patronatów. Szkoła była zamknięta. To jest całkiem naturalne, że na zasadach komercyjnych w sposób prywatny każdy ma prawo do wynajęcia tego typu przestrzeni. My, jak każde miasto, nie wprowadzamy żadnej dyskryminacji - powiedział Rafał Trzaskowski.

Czytaj: RPO protestuje przeciwko deklaracjom anty-LGBT >>