- Takie motywacyjne działanie wobec nauczycieli byłoby bardzo potrzebne, bo jeśli nauczyciele pójdą na masowe zwolnienia lekarskie, to nie będzie miał kto uczyć – powiedział szef sekcji oświatowej związku Ryszard Proksa. Podobne świadczenia obiecano już medykom i funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa.

Machałek: Pierwsi do szkół wrócą starsi uczniowie>>  

Dodatek dla nauczycieli

We wtorek Solidarność przesłała do resortu edukacji i nauki stanowisko w tej sprawie. Nie padła konkretna kwota, ile taki dodatek miałby wynosić. Póki co nauczanie zdalne. Obecnie prawie wszystkie szkoły pracują zdalnie - wyjątkiem są klasy 1-3 w szkołach podstawowych i przedszkola. Ma to przerwać łańcuch transmisji - jak ogłaszał premier Mateusz Morawiecki. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia wprowadzającą od 24 października do 8 listopada w całym kraju edukację zdalną dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i dla wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

 


Zgodnie z nowelizacją, od soboty 24 października w całym kraju ograniczono funkcjonowanie szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w zakresie klas IV–VIII i szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego. Uczniowie i słuchacze przechodzą na naukę zdalną. Będzie to obowiązywało do niedzieli 8 listopada.