Instytut Great Place to Work ogłosił listę 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie. Na czele zestawienia znajdują się Google, SAS Institute oraz W.L. Gore &amp Associates, informuje inetria.pl. Google otwiera stawkę już po raz czwarty.

W tegorocznej edycji konkursu Great Place to Work przebadał ponad 6 tysięcy firm, zatrudniających razem ponad 9,1 miliona pracowników. Aby znaleźć się wśród 25 najlepszych z najlepszych, trzeba spełnić liczne kryteria, z których pierwsze to udział i uzyskanie wyróżnienia w krajowym konkursie na Najlepsze Miejsce Pracy. Kolejnym kryterium, jakie muszą spełnić laureaci, to obecność na co najmniej 5 krajowych listach Najlepszych Miejsc Pracy.

Aż 8 tegorocznych laureatów listy World’s Best Multinational Workplaces to laureaci polskiej Listy Najlepszych Miejsc Pracy, ogłoszonej w marcu b.r. Są to: Dell EMC, Daimler Financial Services, Cisco, Cadence Design Systems, Diageo, S.C. Johnson, Monsanto i 3M. Jak dotąd to najlepszy wynik polskiej stawki w światowym rozdaniu.

Rekordzistami, jeśli chodzi o liczbę firm wprowadzonych na listę światową, są: Wielka Brytania (17), Meksyk (15), Niemcy (13), Włochy i USA (po 12) oraz Kanada (11). W podziale na kontynenty pierwsze miejsce należy do Europy, skąd pochodzi 42% zwycięskich firm, na miejscu drugim znalazły się kraje Ameryki Południowej i Środkowej - 32%, a za nimi kraje Azji i Pacyfiku - 16%.

Eksperci zwracają uwagę, że od 2011 r., kiedy to powstał pierwszy światowy ranking najlepszych miejsc pracy, liczba firm spełniających standardy Great Place to Work� podwoiła się - w zaokrągleniu z pułapu 2.200 w 2011 r. do 4.100 w 2016 r. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że miejsca pracy wyróżniające się wysokim zaufaniem, gdzie potencjał każdego pracownika może się w pełni rozwinąć, są dobre zarówno dla biznesu, jak i całego naszego globalnego społeczeństwa.

Źródło: http://www.solidarnosc.org.pl/