Guy Ryder otrzymał 54 głosy spośród 56 głosujących przedstawicieli rządów, pracodawców i pracowników - członków Rady Administracyjnej MBP. Był jedynym kandydatem.
„Dziękuję członkom Rady Administracyjnej za okazane mi zaufanie. Moja druga kadencja rozpocznie się w czasie, kiedy świat pracy doświadcza zmian i transformacji na niespotykaną skalę. Jednym z atutów, który posiadamy do pracy nad tymi zmianami jest nasza unikalna trójstronna struktura: przedstawiciele rządów, pracodawców i pracowników będą odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości pracy, wzmacniając sprawiedliwość społeczną jako wiodący czynnik w kształtowaniu polityki międzynarodowej" - powiedział Ryder po jego reelekcji.
Przeczytaj: Międzynarodowa Organizacja Pracy przedstawiła niepokojący raport. dot. światowego rynku pracy
Ostrzegł, że "zaprzeczenie sprawiedliwości społecznej na niepokojącą skalę stanowi realne zagrożenie dla stabilności i ostatecznie dla pokoju w naszych społeczeństwach". Dyrektor wezwał członków, aby poprzez ideę godnej pracy, MOP stała się liderem w Agendzie ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030.
Guy Ryder, który jest dziesiątym dyrektorem generalnym MOP, ma 35-letnie doświadczenie w świecie pracy, głownie na poziomie międzynarodowym. Rozpoczął swoją karierę w Dziale Zagranicznym brytyjskich związków zawodowych TUC. W 1998 r. został w MOP dyrektorem Biura ds. Pracowniczych ACTRAV. W 2010 r. awansował na stanowisko dyrektora wykonawczego odpowiedzialnego za międzynarodowe standardy pracy. Urodzony w Liverpool w 1956 r. zdobył wykształcenie na uniwersytetach w Cambridge i Liverpoolu.