Statystyki jednoznacznie wskazują, że z roku na rok w polskich przedsiębiorstwach podnosi się poziom bezpieczeństwa i spada ilość wypadków. Firmy coraz częściej dbają o bezpieczeństwo nie tylko dlatego, że obowiązuje je mnogość przepisów prawnych, których nieprzestrzeganie jest zagrożone wysokimi sankcjami finansowymi, ale również dlatego że starają się być odpowiedzialnym członkiem społeczności, co wyraża się w dbaniu o zdrowie pracowników oraz trosce o środowisko naturalne.
Konieczne i absolutnie elementarne zdaje się być utrzymywanie bezpieczeństwa i higieny pracy na jak najwyższym poziomie co możliwe i realne staje się dzięki ciągłemu rozwojowi oraz optymalizacji tego obszaru. Jednak aby się rozwijać nie jest niezbędne tworzenie wszystkiego na nowo oraz wydawanie olbrzymich środków na testowanie nowych systemów. Wystarczy sięgnąć po sprawdzone rozwiązania stosowane przez innych. Skąd jednak czerpać pomysły, które będą możliwe do wdrożenia bez konieczności szeregu złożonych modyfikacji?
Już w dniach 4 – 5, 6 lutego pojawi się możliwość udziału w wyjątkowym wydarzeniu – platformie wymiany doświadczeń dla ekspertów – praktyków z dziedziny BHP. „systemowe zarządzanie obszarem bhp”– bo o tym spotkaniu mowa – to swoista kwintesencja najlepszych praktyk inspirowanych doświadczeniami liderów poszczególnych branż – m.in., Nutricia Polska czy Grupa LOTOS, Philips Lighting Poland, Lotte Wedel, 3M Poland.
Podczas spotkania przedstawiciele poszczególnych liderów branż podzielą się doświadczeniami, opowiedzą m.in. o tym jakie problemy napotkała ich organizacja oraz przedstawią gotowe sposoby ich rozwiązania. Opowiedzą, jak w ich organizacjach skutecznie buduje się kulturę BHP angażując w ten proces całą załogę i jakie metody zwiększania bezwypadkowości są naprawdę skuteczne. Poddany analizie zostanie również efektywny system nadzoru nad bezpieczeństwem podwykonawców. W programie spotkania przewidziano również niepowtarzalną możliwość obejrzenia „na żywo” nowych BHPowskich rozwiązań podczas zwiedzania zakładu NIVEA Polska Sp. z o.o. Grupa Beiersdorf.
Spotkanie to niepowtarzalna okazja do poznania sprawdzonych i gotowych rozwiązań możliwych do wykorzystania w niemalże każdym przedsiębiorstwie. Słowem jest to spotkanie, na którym nie powinno zabraknąć żadnego szefa BHP.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 626 02 62 lub na stronie internetowej spotkania.