Rej. 48/97Na podstawie art. 44 Ustawy Konstytucyjnej z dnia 17 października 1992 r. (Dz. U. Nr 84, poz. 426 z późniejszymi zmianami) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450) na wniosek Prezesa Rady Ministrów odznaczeni zostają:
za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiego systemu finansowego, za osiągnięcia w pracy naukowej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
1. Kurowski Leon s. Stanisława,
za wybitne zasługi dla kultury narodowej, za osiągnięcia w pracy artystycznej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
2. Ochman Wiesław s. Jana,
za wybitne zasługi w pracy społecznej, za osiągnięcia w działalności na rzecz społeczności lokalnej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
3. Gębarowicz Bogusław s. Jana,
za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
4. Rutkowski Józef s. Józefa,
za wybitne zasługi dla gospodarki narodowej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
5. Karlikowski Tytus s. Romana, 6. Stajniak Józef s. Pawła,
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
7. Capecki Zenon s. Władysława, 8. Janson Lucjan s. Wacława, 9. Klocek Andrzej s. Józefa, 10. Skibiński Zdzisław s. Tomasza, 11. Smykała Jerzy s. Karola,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
12. Hanak Bonifacy s. Adolfa, 13. Kulczycki Eugeniusz s. Józefa, 14. Popczyk Jan s. Józefa, 15. Sędłak Alfred s. Marcina, 16. Szymański Leon s. Roberta,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz organizacji kombatanckich
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
17. Ajewski Eugeniusz s. Stanisława,
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
18. Karolewski Kazimierz s. Adama,
za wybitne zasługi w pracy naukowej i dydaktycznej
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
19. Markiewicz Leon s. Piotra,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
20. Kolago Lech s. Piotra, 21. Skazińska Monika c. Ludwika,
za wybitne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
22. płk Zawadzki Edward s. Stefana,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
23. ppłk Chwazik Bogdan s. Włodzimierza, 24. kmdr Król Andrzej s. Józefa, 25. płk Smoczyński Krzysztof s. Stanisława,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
26. Lechowski Jerzy s. Mieczysława,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
27. Kukliński Franciszek s. Franciszka, 28. Żołnowski Jerzy s. Henryka,
za wybitne zasługi w pracy twórczej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
29. Wachowicz-Napiórkowska Barbara c. Zenona.