Rozporządzenie 215/2007 w sprawie wykonania rozporządzenia (WE) nr 1177/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego statystyk Wspólnoty w sprawie dochodów i warunków życia (EU-SILC) w odniesieniu do wykazu dodatkowych zmiennych obowiązkowych odnoszących się do nadmiernego zadłużenia i wykluczenia finansowego

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 215/2007
z dnia 28 lutego 2007 r.
w sprawie wykonania rozporządzenia (WE) nr 1177/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego statystyk Wspólnoty w sprawie dochodów i warunków życia (EU-SILC) w odniesieniu do wykazu dodatkowych zmiennych obowiązkowych odnoszących się do nadmiernego zadłużenia i wykluczenia finansowego
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając rozporządzenie (WE) nr 1177/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 czerwca 2003 r. dotyczące statystyk Wspólnoty w zakresie dochodów i warunków życia (EU-SILC)(1), w szczególności jego art. 15 ust. 2 lit. f),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Rozporządzenie (WE) nr 1177/2003 ustanowiło wspólne ramy dla systematycznego tworzenia statystyk Wspólnoty w zakresie dochodów i warunków życia, zawierających porównywalne i aktualne dane przekrojowe oraz dane dotyczące zmian w czasie w zakresie dochodów oraz poziomu i rozmieszczenia ubóstwa oraz wykluczenia społecznego na szczeblu krajowym i na poziomie Unii Europejskiej.

(2) Zgodnie z art. 15 ust. 2 lit. f) rozporządzenia (WE) nr 1177/2003 niezbędne jest wprowadzenie środków wykonawczych umożliwiających coroczne uwzględnienie w części przekrojowej EU-SILC wykazu dodatkowych obszarów tematycznych i zmiennych docelowych. Dla 2008 roku należy stworzyć wykaz dodatkowych zmiennych obowiązkowych, który będzie włączony do modułu dotyczącego nadmiernego zadłużenia i wykluczenia finansowego. Wykaz powinien zawierać kody i definicje zmiennych.

(3) Rozwiązania przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu ds. Programu Statystycznego,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Wykaz dodatkowych zmiennych obowiązkowych, wraz z kodami i definicjami zmiennych dla modułu 2008 dotyczącego nadmiernego zadłużenia i wykluczenia finansowego, który zostanie uwzględniony w części przekrojowej statystyk Wspólnoty w zakresie dochodów i warunków życia (EU-SILC), jest zgodny z treścią załącznika.

Artykuł  2

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 28 lutego 2007 r.

W imieniu Komisji
Joaquín ALMUNIA
Członek Komisji

______

(1) Dz.U. L 165 z 3.7.2003, str. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem Rady (WE) nr 1791/2006 (Dz.U. L 363 z 20.12.2006, str. 1).

ZAŁĄCZNIK

Do celów niniejszego rozporządzenia będą miały zastosowanie następujące jednostki badania, sposoby zbierania danych, okresy odniesienia i definicje:

1. Jednostki

Zmienne obowiązkowe odnoszą się wyłącznie do gospodarstw domowych. W zakresie usług finansowych przez gospodarstwo domowe rozumie się któregokolwiek członka gospodarstwa domowego.

2. Sposoby zbierania danych

W przypadku wszystkich zmiennych obowiązkowych sposobem zbierania danych jest wywiad z respondentem z wylosowanego gospodarstwa domowego lub wyciąg z rejestrów.

3. Okresy odniesienia

Zmienne obowiązkowe odnoszą się do czterech rodzajów okresów odniesienia:

– Ostatnie 12 miesięcy (Zaległe płatności)

– Najbliższe 12 miesięcy (Przewidywania na przyszłość)

– Ostatnie 3 miesiące (Nieuregulowane saldo karty kredytowej lub sklepowej)

– Bieżący (Wszystkie inne zmienne).

4. Definicje

1) Kwoty

a) Zmienne na potrzeby gromadzenia danych o kwotach: dane o kwotach gromadzone są na podstawie zharmonizowanej skali dyskretnej, która zostanie ustalona przez Grupę Roboczą ds. Warunków Życia.

2) Rachunek bankowy

a) Bieżący rachunek bankowy: rachunek depozytowy oferujący funkcje bieżącego zarządzania środkami pieniężnymi, np. rozmaite elastyczne metody płatności umożliwiające klientom bezpośrednie przekazywanie pieniędzy innym podmiotom. Do standardowych usług oferowanych w ramach rachunków bieżących należą: książeczka czekowa, funkcja ustanawiania zleceń stałych i poleceń zapłaty oraz płatności kartą debetową. Rachunek oszczędnościowy nieoferujący powyższych funkcji nie jest rachunkiem bieżącym.

b) Przekroczenie rachunku bankowego: dane gospodarstwo domowe ma obecnie ujemne saldo na jednym z posiadanych rachunków bankowych z powodu trudności finansowych (pilnie potrzebne środki, wydatki przekraczające dochody itp.). Od kwoty przekroczenia naliczane są odsetki. Rachunek bankowy, o którym mowa, nie musi być rachunkiem bieżącym.

3) Karty kredytowe lub sklepowe

a) Karty kredytowe (Visa, Amex, MasterCard, Diners itp.) oferują specyficzny rodzaj kredytu: dana osoba zaciąga dług na czas pomiędzy zakupieniem towarów a spłatą pełnej kwoty zadłużenia; od salda zadłużenia nieuregulowanego na koniec miesiąca naliczane są odsetki. Osoba otrzymuje miesięczne wyciągi określające kwotę spłaty minimalnej. Karty kredytowe nie są bankowymi kartami debetowymi, w przypadku których kwoty pieniężne wydane za pomocą karty są natychmiast odliczane od salda rachunku bankowego, którego karta dotyczy.

b) Karty sklepowe to karty kredytowe wydane poprzez pojedyncze przedsiębiorstwo lub sklep, za pomocą których można płacić tylko w danym przedsiębiorstwie lub sklepie.

c) Nieuregulowane saldo zadłużenia: dane gospodarstwo domowe nie spłacało "na koniec miesiąca" pełnej kwoty wydanej za pomocą kart kredytowych lub sklepowych lub pełnej kwoty zadłużenia zaciągniętej za pomocą tych kart przez ostatnie 3 miesiące z powodu trudności finansowych.

4) Źródło kredytów i pożyczek

a) Kredyty i pożyczki obejmują wszelkie komercyjne kredyty i pożyczki o ustalonym planie i terminach spłat, z wyjątkiem kredytów hipotecznych na główny lokal mieszkalny. Kategoria ta nie obejmuje kredytów w rachunku bieżącym oraz kart kredytowych lub sklepowych, w przypadku których nie istnieje plan spłaty. Nie obejmuje również pożyczek od znajomych i krewnych (kredyt nieformalny).

5) Zaległe płatności

a) Zaległe płatności: kwoty zadłużenia (rachunki, odstępne, spłaty kredytów, w tym hipotecznych itp.) niepłacone w terminie w ciągu ostatnich 12 miesięcy z powodów finansowych; to samo pojęcie, co w przypadku HS010, HS020 i HS030.

b) Całkowita bieżąca kwota zaległych płatności: suma wszystkich kwot, z którymi obecnie zalega gospodarstwo domowe, które nie mogły być zapłacone w terminie.

c) Płatności i rachunki mieszkaniowe: spłaty odstępnego i kredytu hipotecznego za główny lokal mieszkalny oraz rachunków związanych z zamieszkiwaniem (wodę, energię elektryczną, gaz, ogrzewanie itp.). Pozycja ta powinna odpowiadać zakresowi zmiennych HS010 i HS020.

d) Spłaty innych kredytów i pożyczek: pożyczki pieniężne (z wyjątkiem spłat kredytu hipotecznego za główny lokal mieszkalny) lub pożyczki powiązane z zakupami i tym podobne (sprzedaż wysyłkowa, leasing samochodu itp.). Pozycja ta obejmuje również spłaty minimalne w ramach karty kredytowej lub sklepowej. Pozycja ta powinna odpowiadać zakresowi zmiennej HS030.

e) Inne wydatki gospodarstwa domowego niezwiązane z mieszkaniem: edukacja, ochrona zdrowia i inne płatności nieobjęte rachunkami związanymi z mieszkaniem.

6) Spadek dochodów

a) Dochody łączny dochód brutto gospodarstwa domowego.

7) Wykluczenie finansowe

a) Powody, dla których gospodarstwo nie posiada bieżącego rachunku bankowego, potrzebując go: można wymienić kilka powodów, które będą ujęte w postaci zmiennych wskaźnikowych MI111-MI114. Pytania mają charakter selektywny: nie należy ich zadawać gospodarstwom, które posiadają bieżący rachunek bankowy lub go nie potrzebują.

b) Powody, dla których gospodarstwo nie posiada kredytu komercyjnego, potrzebując go: można wymienić kilka powodów, które będą ujęte w postaci zmiennych wskaźnikowych MI122-MI125. Kredyt komercyjny: kredyty w rachunku bieżącym, karty kredytowe lub sklepowe, kredyty hipoteczne i inne pożyczki lub kredyty powiązane z zakupami. Pozycja ta nie obejmuje pożyczek od znajomych i krewnych. Pytania mają charakter selektywny: nie należy ich zadawać gospodarstwom, które posiadają kredyt komercyjny lub go nie potrzebują. Pytania należy zadawać również tym gospodarstwom, które zaciągały pożyczki wyłącznie od rodziny lub znajomych.

5. Przekazywanie danych do Eurostatu

Dodatkowe zmienne obowiązkowe dotyczące nadmiernego zadłużenia i wykluczenia finansowego będą przekazywane do Eurostatu w plikach "Dane dotyczące gospodarstw domowych" (H) po podstawowych zmiennych docelowych.

OBSZARY I WYKAZ ZMIENNYCH DOCELOWYCH

Nazwa zmiennej Moduł 2008 Nadmierne zadłużenie i wykluczenie finansowe
Kod Zmienna docelowa
Rachunki bankowe i przekroczenie rachunków bankowych
MI010 Gospodarstwo posiada bieżący rachunek bankowy
1 Tak
2 Nie
MI010_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
MI020 Stan jednego z rachunków bankowych gospodarstwa jest przekroczony
1 Tak
2 Nie
MI020_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy (brak rachunku bankowego)
MI025 1-9 Szacowana łączna nieuregulowana kwota na rachunkach bankowych gospodarstwa domowego według klas
Klasa
MI025_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy (brak przekroczenia rachunku: MI020=2)
MI030 Gospodarstwo posiada kartę(-y) kredytową(-e) i/lub kartę(-y) sklepową(-e)
1 Tak
2 Nie
MI030_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
MI040 Gospodarstwo posiada kartę(-y) kredytową(-e) i/lub kartę(-y) sklepową(-e) o nieuregulowanych saldach
1 Tak
2 Nie
MI040_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [brak kart kredytowych/sklepowych (MI030=2)]
MI045 1-9 Szacowana suma nieuregulowanych kwot w ostatnich miesięcznych wyciągach z kart kredytowych/sklepowych gospodarstwa domowego według klas
Klasa
MI045_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [brak kart kredytowych/sklepowych o nieuregulowanym saldzie (MI040=2 lub MI030=2)]
Źródło kredytów i pożyczek
MI050 Gospodarstwo domowe posiada zaciągnięte kredyty lub pożyczki (inne niż kredyt hipoteczny na główny lokal mieszkalny)
1 Tak
2 Nie
MI050_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
MI051 Gospodarstwo posiada kredyt hipoteczny na lokal inny niż główny lokal mieszkalny
1 Tak
2 Nie
MI051_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy (MI050=2)
MI052 Gospodarstwo posiada zobowiązania do spłaty rat (np. leasing, samochód, sprzęt techniczny)
1 Tak
2 Nie
MI052_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy (MI050=2)
MI053 Gospodarstwo posiada zaciągnięte kredyty lub pożyczki związane z mieszkaniem (wyposażenie i urządzenia gospodarstwa domowego, naprawy)
1 Tak
2 Nie
MI053_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy (MI050=2)
MI054 Gospodarstwo ma zaciągnięte kredyty/pożyczki w celu zapłaty za wakacje lub rekreację
1 Tak
2 Nie
MI054_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy (MI050=2)
MI055 Gospodarstwo ma zaciągnięte kredyty/pożyczki w celu zapłaty za edukację lub opiekę nad dziećmi
1 Tak
2 Nie
MI055_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy (MI050=2)
MI056 Gospodarstwo ma zaciągnięte kredyty/pożyczki w celu pokrycia wydatków na ochronę zdrowia
1 Tak
2 Nie
MI056_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy (MI050=2)
MI057 Gospodarstwo ma zaciągnięte kredyty/pożyczki inwestycyjne lub na uruchomienie działalności gospodarczej
1 Tak
2 Nie
MI057_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy (MI050=2)
MI058 Gospodarstwo ma zaciągnięte inne kredyty pieniężne (konwersja zadłużenia, spłata przekroczenia rachunku, kart kredytowych i innych rachunków itp.)
1 Tak
2 Nie
MI058_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy (MI050=2)
Zaległe płatności
MI060 Zaległości w płatnościach innych wydatków gospodarstwa domowego niezwiązanych z mieszkaniem
1 Tak
2 Nie
MI060_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [brak innych wydatków gospodarstwa domowego niezwiązanych z mieszkaniem]
MI065 1-9 Szacowana łączna kwota bieżących zaległości w płatnościach innych wydatków gospodarstwa domowego niezwiązanych z mieszkaniem według klas
Klasa
MI065_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [brak bieżących zaległości (MI060=2 lub bieżąca kwota zadłużenia jest równa zeru) bądź brak innych wydatków gospodarstwa domowego niezwiązanych z mieszkaniem (MI060_F=- 2)]
MI075 1-9 Szacowana łączna kwota bieżących zaległości w płatnościach wydatków mieszkaniowych gospodarstwa domowego według klas
Klasa
MI075_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [brak bieżących zaległości (HS010=2 i HS020=2 lub bieżąca kwota zadłużenia jest równa zeru) bądź innych wydatków mieszkaniowych gospodarstwa domowego (HS010_F=- 2 i HS020_F=- 2)]
MI085 1-9 Szacowana łączna kwota bieżących zaległości w spłatach innych pożyczek i kredytów gospodarstwa domowego według klas
Klasa
MI085_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [brak bieżących zaległości (HS030=2 lub bieżąca kwota zadłużenia jest równa zeru) bądź brak innych pożyczek i kredytów do spłaty (HS030_F=- 2)]
Spadek dochodów
MI090 Znaczący spadek dochodów gospodarstwa domowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy
1 Tak
2 Nie
MI090_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
MI095 Główny powód spadku dochodów
1 Utrata pracy
2 Zmiana w liczbie godzin pracy i/lub zarobków
3 Niezdolność do pracy wskutek choroby lub niepełnosprawności
4 Urlop macierzyński, wychowawczy, opieka nad dzieckiem
5 Przejście na emeryturę
6 Rozpad małżeństwa/związku
7 Inna zmiana składu gospodarstwa domowego
8 Inny powód
MI095_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [brak spadku dochodów (MI090=2)]
Przewidywania na przyszłość
MI100 Przewidywania dotyczące sytuacji finansowej w ciągu najbliższych 12 miesięcy; czy przewidujesz, że twoja sytuacja finansowa:
1 Poprawi się
2 Pozostanie zasadniczo taka sama
3 Pogorszy się
4 Nie wiem
MI100_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
Wykluczenie finansowe
Powody, dla których gospodarstwo nie posiada bieżącego rachunku bankowego
MI110 Gospodarstwo nie potrzebuje rachunku i woli posługiwać się gotówką
1 Tak
2 Nie
MI110_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada bieżący rachunek bankowy (MI010=1)]
MI111 Opłaty są zbyt wysokie
1 Tak
2 Nie
MI111_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada bieżący rachunek bankowy (MI010=1) lub nie potrzebuje go (MI110=1)]
MI112 W pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy członków gospodarstwa domowego nie ma oddziału banku
1 Tak
2 Nie
MI112_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada bieżący rachunek bankowy (MI010=1) lub nie potrzebuje go (MI110=1)]
MI113 Gospodarstwo ubiegało się o rachunek i spotkało się z odmową
1 Tak
2 Nie
MI113_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada bieżący rachunek bankowy (MI010=1) lub nie potrzebuje go (MI110=1)]
MI114 Banki odmówiłyby gospodarstwu utworzenia rachunku
1 Tak
2 Nie
MI114_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada bieżący rachunek bankowy (MI010=1) lub nie potrzebuje go (MI110=1)]
Powody, dla których gospodarstwo nie posiada kredytu komercyjnego
MI120 Gospodarstwo nie potrzebuje się zadłużać
1 Tak
2 Nie
MI120_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada kredyt komercyjny]
MI121 Gospodarstwo może pożyczać pieniądze od rodziny lub znajomych
1 Tak
2 Nie
MI121_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada kredyt komercyjny]
MI122 Gospodarstwo nie będzie w stanie spłacić zadłużenia
1 Tak
2 Nie
MI122_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada kredyt komercyjny lub nie potrzebuje go (MI120=1)]
MI123 Gospodarstwo ubiegało się o kredyt i spotkało się z odmową
1 Tak
2 Nie
MI123_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada kredyt komercyjny lub nie potrzebuje go (MI120=1)]
MI124 Gospodarstwo posiadało kredyt, ale został on wycofany
1 Tak
2 Nie
MI124_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada kredyt komercyjny lub nie potrzebuje go (MI120=1)]
MI125 Banki odmówiłyby gospodarstwu udzielenia kredytu
1 Tak
2 Nie
MI125_F 1 Podano dane
- 1 Brak danych
- 2 Nie dotyczy [gospodarstwo posiada kredyt komercyjny lub nie potrzebuje go (MI120=1)]

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2007.62.8

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie 215/2007 w sprawie wykonania rozporządzenia (WE) nr 1177/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego statystyk Wspólnoty w sprawie dochodów i warunków życia (EU-SILC) w odniesieniu do wykazu dodatkowych zmiennych obowiązkowych odnoszących się do nadmiernego zadłużenia i wykluczenia finansowego
Data aktu: 28/02/2007
Data ogłoszenia: 01/03/2007
Data wejścia w życie: 21/03/2007