Ostateczny wynik zbiórki, w której uczestniczyło 120 tysięcy wolontariuszy w kraju i za granicą, będzie znany za kilka tygodni; zwykle jest on podawany na początku marca. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.
 
- Teraz trwa wielkie liczenie - powiedział Owsiak na konferencji prasowej podsumowującej niedzielną kwestę. Poinformował, że za już zebraną kwotę WOŚP będzie mogła wyposażyć w nowoczesnych sprzęt nawet 320 oddziałów szpitalnych. Szef WOŚP podziękował wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję między innymi służbom mundurowym, włodarzom miast, w których odbywały się koncerty, oraz artystom, a także mediom.
 
 
Owsiak przyznał, że wszystko wskazuje na to, że w tym roku padnie kolejny rekord zbiórki, ponieważ dotychczas żaden finał nie zakończył się tak wysoką deklarowaną kwotą. W ubiegłym roku dzień po finale było to ponad 36 mln.
 
Szef WOŚP dziękował również osobom, które przed zbiórką krytykowały działania Orkiestry.
- Hejty bolą każdego,  ale to odniosło kompletnie odwrotny skutek - mówił. Jego zdaniem wypowiedzi tych osób skłoniły Polaków do wpłacania pieniędzy na WOŚP. Owsiak ocenił jednocześnie, że "polskie prawo sobie nie daje rady z hejtem w ogóle".
 
Dzięki licytacji złotych serduszek - powstałych ze złota, które trafia do puszek wolontariuszy - zebrano łącznie prawie 2,8 mln zł, a ze sprzedaży złotych kart telefonicznych - 667 tys. zł.
 
Choć 24. Finał się już zakończył, jeszcze przez kilka tygodni można wspierać WOŚP za pośrednictwem aukcji internetowych. Wśród 27 tys. aukcji na rzecz WOŚP najwyżej licytowane do tej pory są: wspólny trening z piłkarzami polskiej reprezentacji (cena ponad 55 tys. zł), Gitara Woodstockowa w wykonaniu Szymona Chwalisza (ponad 30 tys. zł) i wyjazd na pokaz Anthonego Vaccarello od Anji Rubik (ponad 25 tys. zł). Licytowane są też przedmioty podarowane przez byłych oraz obecnego prezydentów Polski. Narty ofiarowane przez Andrzeja Dudę osiągnęły cenę 13,8 tys. zł.
 
W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł; po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierała onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz - po raz pierwszy - dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.(pap)