Blok wyposażony został w nowoczesne łóżka porodowe oraz wannę do porodów w wodzie. Do dyspozycji pacjentek są 3 indywidualne sale z pełnym wyposażeniem oraz węzłem sanitarnym. Wszystkie sale są stale monitorowane przez punkt pielęgniarski. Kobieta może przebywać na porodówce sama lub z osobą towarzyszącą. W czasie porodu stosowana jest psychoprofilaktyka bólu porodowego, techniki relaksacyjne oraz muzykoterapia. Do dyspozycji pacjentek pozostają piłki porodowe, drabinka, worek saco czy materace które przyspieszają i ułatwiają poród.

Stosowane są różne metody zwalczania bólu porodowego na przykład urządzenie MAMA TENS, które świetnie łagodzi bóle krzyżowe, znieczulenie gazem "rozweselającym" oraz znieczulenie zewnątrzoponowe. Nowoczesne łóżka porodowe pozwalają pacjentce wybrać najlepszą pozycję, w której jej dziecko przyjdzie na świat. Nowoczesna sala przeznaczona do cięć cesarskich została zaprojektowana tak, aby możliwa była obserwację zabiegu przez osoby towarzyszące kobiecie w czasie porodu.

Po urodzeniu noworodka położna kładzie go bezpośrednio na brzuchu matki - "kontakt skóra do skóry". Czas pierwszego kontaktu noworodka z matką nie jest ograniczany. Pępowina przecinana jest gdy przestanie tętnić. Zwykle robi to towarzyszący przy porodzie ojciec noworodka.

Od stycznia 2014 roku każde dziecko urodzone w tarnowskiej placówce otrzyma specjalną wyprawkę przygotowaną przez szpital.