Szpital w Piotrkowie Trybunalskim: oddział neurologiczny w nowym obiekcie
\\

W Piotrkowie Trybunalskim otwarto pierwszą część nowo wybudowanego obiektu Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika. W budynku funkcjonuje oddział neurologiczny, który został przeniesiony z pawilonu mieszczącego się dotychczas na terenie szpitala.

Przeniesienie oddziału do nowego budynku spowodowane było głównie względami medycznymi (szybki dostęp do tomografu, rezonansu), co ma bardzo duże znaczenie w leczeniu pacjentów. Poza tym dzięki nowej lokalizacji droga pacjenta ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na oddział neurologiczny jest krótsza, co pozwala na jeszcze szybszą reakcje medyczną.

Wyposażenie oddziału stanowi 30 łóżek dla pacjentów, w tym 4 łóżka do intensywnej opieki medycznej oraz gabinet diagnostyczno-zabiegowy. Dużym udogodnieniem dla chorych są węzły sanitarne w każdej sali, a także łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie elementy wyposażenia oddziału są nowe.

- Chcemy podkreślić, że budowa nowego obiektu przebiegła bardzo sprawnie i wykonawca wykonał prace o 2 miesiące wcześniej niż przewidywała umowa. Bardzo nas to cieszy, gdyż umożliwiło to spokojne zagospodarowanie przestrzeni i wprowadzenie chorych do obiektu - mówi Roman Cichosz, zastępca dyrektora d/s administracyjno-technicznych placówki.

Rocznie szpital w Piotrkowie przyjmuje średnio 1600 pacjentów neurologicznych. W roku 2013 były to 1583 osoby, w roku 2012 - 1667 osób. Natomiast około 230 osób przyjął oddział rehabilitacji neurologicznej.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.zdrowie.lodzkie.pl, stan z dnia 30 września 2014 r.

\
Data publikacji: 30 września 2014 r.